2016-09-28 08:24

Į Lietuvą pagal ES programą perkelti dar 9 sirų pabėgėliai

Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos (ES) programą antradienio vakarą buvo perkelti devyni pabėgėliai iš Sirijos, BNS pranešė Vidaus reikalų ministerija.
Vidaus reikalų ministerija
Vidaus reikalų ministerija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Migrantai į Lietuvą perkelti iš Graikijos pabėgėlių stovyklų.

Į šalį atvyko viena keturių asmenų šeima, joje dviejų vaikinų studentų tėvas buvo drabužių parduotuvės savininkas, o motina turi aukštąjį išsilavinimą.

Pagal ES programą į Lietuvą taip pat perkelti penki jauni vieniši vyrai, daugumą jų – studentai arba aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės. Vienas iš jų dirbo staliumi, kitas – drabužių pardavėju. Trys iš šių vyrų kalba angliškai.

Šiuo metu Lietuva yra priėmusi 111 pabėgėlius. Šaliai liko maždaug metai įgyvendinti savo įsipareigojimą Europos Sąjungai priimti dar beveik tūkstantį pabėgėlių.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas yra sakęs, kad Lietuva to padaryti nespės, jeigu neišplės infrastruktūros pajėgumų arba nepakeis integracijos tvarkos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą