Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2022 02 09 /15:22

Graikijos teismas atsisakė išduoti Sausio 13-osios byloje nuteistą A.Radkevičių Lietuvai

Graikijos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį nusprendė neišduoti Sausio 13-osios byloje nuteisto Aleksandro Radkevičiaus Lietuvai, BNS patvirtino Ukrainos garbės konsulas Graikijoje, advokatas Dmitris Dmitriadis.
A.Radkevičius su dukra Marija
A.Radkevičius su dukra Marija / Asmeninio archyvo nuotr.

Paleistas į laisvę

„Teismas paskelbė, kad naikina žemesnės instancijos teismo sprendimą ir paleidžia A.Radkevičių teismo salėje“, – sakė D.Dmitriadis.

Teismo sprendimo motyvus D.Dmitriadis žadėjo pakomentuoti vėliau trečiadienį, tačiau anksčiau jis teigė, kad skundas teismui dėl A.Radkevičiaus išdavimo grįstas argumentais dėl galimų procedūrinių Interpolo ir Graikijos prokuratūros pažeidimų.

Taip pat skaitykite: Sausio 13-osios byla: Graikijoje sulaikyto ukrainiečio dukra tikisi Lietuvos teisėsaugos malonės.

Premjerė Ingrida Šimonytė sakė galinti tik apgailestauti dėl Graikijos teismo sprendimo neišduoti Lietuvai Sausio 13-osios byloje nuteisto Aleksandro Radkevičiaus, tačiau plačiau situacijos nekomentuoja.

„Galiu apgailestauti dėl tokio sprendimo, bet didesnių komentarų pateikti negalėčiau“, – trečiadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Prie Spaudos rūmų vairavo tanką

53-ejų A.Radkevičius Sausio 13-osios byloje nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.

A.Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

Gruodį A.Radkevičius šį nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. A.Radkevičius turėjo teisę tai padaryti net ir įsiteisėjus sprendimui, nes jo byla pirmosios instancijos teisme nagrinėta už akių. Apeliacinis teismas dar savo sprendimo nepaskelbė.

Pasirengęs atvykti į Lietuvą

Lietuvos apeliaciniame teismui perduotame laiške ukrainietis tvirtino nuogąstaujantis, kad jo byla Lietuvoje turi politinį pobūdį. Tokią išvadą jis padarė dėl Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio žodžių, esą ši byla esantis „Lietuvos Niurnbergo atvejis“.

A.Radkevičius Lietuvos apeliacinį teismą informavo, kad, vykstant posėdžiams Vilniuje, jis pasirengęs čia išsinuomoti būstą. Ukrainiečių darbo teisių gynimo centras laiške nurodo, kad centras galėtų surasti būstą Lietuvoje, kad būtų užtikrintas jo dalyvavimas procese.

53-ejų A.Radkevičiaus įkalinimas Lietuvoje gali sukelti politinę įtampą tarp Vilniaus ir Kijevo, nes jis yra Ukrainos karo su Rusijos remiamais separatistais šalies rytuose veteranas.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius