2018-05-27 17:14

Į Berlyno gatves išėjo aktyvistai, besipriešinantys AfD eitynėms

Tūkstančiai kairiųjų pažiūrų aktyvistų ir rasizmo priešininkų išėjo į Berlyno gatves, kad pasipriešintų Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) rengiamoms eitynėms prieš pabėgėlių antplūdį, sekmadienį pranešė vokiečių žiniasklaida.
Aktyvistai, besipriešinantys AfD eitynėms
Aktyvistai, besipriešinantys AfD eitynėms / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Demonstrantai, vienijami šūkio „Sustabdykite neapykantą“, pareiškė norintys nutildyti AfD organizuojamas eitynes.

Tuo tarpu AfD kai kuriuos savo priešininkus apkaltino grasinimais panaudoti smurtą.

Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partija, dėl antiimigracinių nuotaikų bangos pernai prasibrovusi į parlamentą, sekmadienį susirinko pagrindinėje Berlyno geležinkelio stotyje. Eitynės, pavadintos „Už Vokietijos ateitį“, turėtų baigtis prie Brandenburgo vartų.

AfD kaltina kanclerę Angela Merkel, esą ji sužlugdė šalį, leidusi masiškai imigruoti pabėgėliams.

Vokietijoje yra labai neįprasta, kai eitynes organizuoja viena politinė partija. Nors kitos partijos pastaraisiais metais yra parėmusios protestus įvairiais klausimais – nuo gyvūnų teisių iki protestų prieš laisvąją prekybą, – AfD yra vienintelė sekmadienio eitynių organizatorė.

Ekspertai sako, kad partijos sprendimas išeiti į gatves gali būti bandymas save pavaizduoti kaip populiarų judėjimą, o ne kaip dar vieną eilinę politinę partiją.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą