2016-09-30 09:04

JAV ir Rusijos derybos dėl Sirijos – ant nutraukimo ribos

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ketvirtadienį perspėjo, kad dėl Alepo puolimo Vašingtonas Sirijos klausimu yra prie savo derybų su Rusija nutraukimo ribos.
Alepas
Alepas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Galvoju, kad mes esame prie diskusijų sustabdymo ribos, nes, žinote, neracionalu lyg ir vykstančio bombardavimo sąlygomis sėdėti čia, bandyti rimtai vertinti dalykus“, – sakė J.Kerry.

„Nėra jokios minties ar požymio, kad ketinimai yra rimti“, – sakė jis per konferenciją JAV sostinėje.

Trečiadienį J.Kerry perspėjo Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą, kad nutrauks derybas, jei Maskva nesustabdys Alepo puolimo.

J.Kerry sakė, kad Jungtinės Valstijos ieškos kitų alternatyvų, „jeigu nebus kariaujančių šalių aiškių ženklų, kad jos yra pasirengusios svarstyti, kaip tai traktuoti efektyviau“.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad Maskva tęs savo bombardavimo kampaniją Sirijoje, kur prezidentui Basharui al Assadui ištikimos pajėgos įnirtingai atakuoja sukilėlių kontroliuojamą Alepo rytinę dalį.

Vienas Jungtinių Tautų pagalbos pareigūnas padėtį Alepe pavadino „negailestinga humanitarinės katastrofos bedugne“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą