Šis balsavimas suteikė galimybę įstatymų leidėjams susitarti dėl respublikonų ir demokratų partijų pozicijos Pekino atžvilgiu po to, kai buvo kilę su balionu susijusių politinių ginčų.
Kelias dienas trukęs baliono skrydis iš Aliaskos į Pietų Karoliną pritraukė tiek paprastų amerikiečių, tiek pareigūnų dėmesį, kol galiausiai JAV kariuomenė šeštadienį jį numušė prie rytinės šalies pakrantės.
JAV Atstovų rūmai priėmė rezoliuciją, kurioje „smerkiamas Kinijos komunistų partijos didelio aukščio stebėjimo baliono naudojimas virš Jungtinių Valstijų teritorijos kaip įžūlus JAV suvereniteto pažeidimas“.
Respublikonai itin aštriai kritikavo Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno reakciją į situaciją su balionu, kaltindami jo administraciją demonstruojant silpnumą Kinijos agresijos akivaizdoje.
Kaip teigė J.Bidenas, kariuomenės pareigūnas jį perspėjo, kad krintančios nuolaužos būtų sukėlusios pavojų sausumoje esantiems JAV gyventojams, jeigu balionas ir jo aukštųjų technologijų krovinys, kurio likučiai galiausiai atsidūrė Atlanto vandenyne, būtų buvęs numuštas anksčiau, dar jam skrendant virš sausumos.
Rezoliucijos rėmėjas Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Michaelas McCaulas įsitikinęs, kad šis incidentas su balionu turi ir gerąją pusę.
„Gera žinia yra ta, kad tai paskatino Jungtinių Valstijų žmonių pasipriešinimą prezidento Xi Jinpingo komunistiniam režimui“, – teigė jis.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning pareiškė, kad Pekinas yra labai nepatenkintas šia JAV rezoliucija ir ją pavadino „gryna politine manipuliacija ir ažiotažu“.
Pati Kinija tvirtina, kad šis balionas buvo „civilinis dirižablis, naudojamas moksliniams tyrimams, daugiausiai meteorologijos tikslais“.
Ketvirtadienį per atskirą Senato posėdį vienas Pentagono pareigūnas teigė, kad Jungtinės Valstijos vis dar bando išsiaiškinti, ko tiksliai ieškojo balionas, kuris, kaip teigiama, buvo dislokuotas šnipinėjimo tikslais.
„Turime apie tai labai gerų spėjimų“, – sakė JAV gynybos sekretoriaus padėjėjas Jedidiah Royalis.
Jis pridūrė, kad „tyrinėdami baliono turinį sužinosime daugiau“.