Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Popiežius birželį dalyvaus G-7 viršūnių susitikimo dirbtinio intelekto darbo sesijoje

Popiežius Pranciškus birželį Pietų Italijoje dalyvaus Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimo dirbtinio intelekto darbo sesijoje, penktadienį pranešė italų  ministrė pirmininkė Giorgia Meloni (Džordža Meloni).
Popiežius laukiamas prie Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje
Popiežius laukiamas prie Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tai pirmas kartas istorijoje, kai pontifikas dalyvaus G-7 darbe“, – sakė ji ir pridūrė, kad popiežius Pranciškus dalyvaus išvažiuojamojoje sesijoje, skirtoje septynių pramoninių valstybių grupės susitikimo Apulijoje kviestiniams dalyviams.

87-erių popiežius Pranciškus siekė daryti įtaką dirbtinio intelekto plėtrai, ragindamas sudaryti pasaulinę sutartį, kuri užtikrintų, kad ši technologija būtų naudojama etiškai.

G. Meloni teigė, kad „labai svarbu pasinaudoti geriausiais etiniais ir intelektiniais apmąstymais, plėtojamais šioje srityje“, ir gyrė Vatikano tyrimus, kuriais siekiama „praktiškai pritaikyti algoretikos sąvoką, t. y. suteikti algoritmams etiškumo“.

Jos teigimu, popiežiaus Pranciškaus dalyvavimas būtų „lemiamas indėlis nustatant dirbtinio intelekto reguliavimo, etinę ir kultūrinę sistemą“.

Susirūpinimas dėl dirbtinio intelekto išaugo po to, kai 2022 metų pabaigoje pasirodė pokalbių robotas „ChatGPT“ – masinės rinkos vartai į generatyvinį dirbtinį intelektą.

Gruodį popiežius paskelbė šešių puslapių pranešimą, kuriame įspėjo apie dirbtinio intelekto keliamus pavojus, įskaitant dezinformaciją ir kišimąsi į rinkimus, taip pat apie tai, kad dirbtinis intelektas padeda priimti sprendimus – nuo socialinės apsaugos išmokų iki ginklų nukreipimo – už kuriuos atsakomybė tampa miglota.

Jis paragino sudaryti „privalomą tarptautinę sutartį“, kuri reglamentuotų dirbtinio intelekto kūrimą ir naudojimą, užkirstų kelią žalai ir dalytųsi gerąja patirtimi.

„Esame įsipareigoję sukurti valdymo mechanizmus, kurie užtikrintų, kad dirbtinis intelektas būtų orientuotas į žmogų ir kontroliuojamas žmogaus“, – teigė G. Meloni.

G-7 aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame dalyvaus Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų vadovai, vyks birželio 13–15 dienomis viešbutyje „Borgo Egnazia“ pietiniame Apulijos regione.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius