Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Prancūzijos darbo rinkos reformos įžiebė naujus protestus

Protestuotojai ketvirtadienį išėjo į Paryžiaus gatves, kad išreikštų savo nepritarimą naujoms socialistų vyriausybės darbo rinkos reformoms, nors šių priemonių priešininkai atrodė jau išsisėmę.
Protestas Prancūzijoje
Protestas Prancūzijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Demonstracijų dalyviai taip pat žygiavo ir rytiniame Belforo mieste, kur vyksta vyriausybės kova su traukinių statybos koncernu „Alstom“ dėl neaiškios gamyklos ateities.

Po kelis mėnesius trukusių protestų ir smurto proveržių šalies parlamentas liepą priėmė sušvelnintas priemones, turinčias padaryti Prancūzijos darbo rinką lankstesnę.

Tačiau vyriausybė, sulaukusi prieštaravimų ir savo socialistų partijos gretose, buvo priversta priimti reformas be balsavimo.

Tačiau vyriausybė, sulaukusi prieštaravimų ir savo socialistų partijos gretose, buvo priversta priimti reformas be balsavimo.

Oponentai mano, kad naujosios priemonės yra pernelyg palankios darbdaviams ir nepakankamai gina dirbančiuosius.

Daugumą demonstracijų pažymėjo protestuotojų susirėmimai su riaušių policija. Liepos 14 dieną, praėjus vos keturioms dienoms po Europos futbolo čempionato Prancūzijoje pradžios, per protestus buvo sužeisti 40 žmonių, o dar kelios dešimtys suimta.

Po kelių mėnesių, praėjus gana ramiai vasarai, profsąjungos paragino surengti naujus streikus ketvirtadienį, tačiau žala, kurią jie padarė skrydžiams ir traukinių eismui, atrodo itin nedidelė.

Aviacijos specialistai patarė oro linijoms, aptarnaujančioms Paryžių, ketvirtadienį atšaukti 15 proc. skrydžių į Šarlio de Golio oro uostą ar iš jo.

Airijos pigių skrydžių kompanija „Ryanair“ pranešė, kad dėl streiko atšaukė kelias dešimtis skrydžių į ar per Prancūziją.

Vyriausybė kovoja norėdama išsaugoti Belforo istorinį fabriką, kuris surinko pirmąjį Prancūzijos greitąjį traukinį TVG.

Traukinius gaminanti kompanija „Alstom“ pranešė uždarysianti šią gamyklą dėl užsakymų stokos.

Galimas 400 darbo vietų praradimas yra tikras galvos skausmas vyriausybei prieš artėjančius parlamento ir prezidento rinkimus.

Atskiros demonstracijos dėl darbo teisės pakeitimų taip pat turi vykti Lione ir Marselyje. Jos bus atidžiai stebimos.

Pirmosiomis protestų dienomis susirinkdavo keli šimtai tūkstančių dalyvių, tačiau paskutiniuose streikuose liepos 5 dieną dalyvavo tik 35 tūkst. protestuotojų.

Protestams vadovaujantis Philippe Martinezas, didžiausios radikalios profesinės sąjungos CGT lyderis, pakvietė darbuotojus prisidėti prie kovų kompanijoje, „kovoti dantimis ir nagais, kad (įstatymas) nebūtų priimtas“.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, kuris dar nepaskelbė ar sieks būti perrinktas kitą balandį vyksiančiuose rinkimuose, viliasi, kad ši svarbi reforma padidins jo populiarumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius