Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

PSO veda derybas su Rusija, siekdama gauti daugiau informacijos apie COVID-19 vakciną

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) padalinys Europoje trečiadienį pranešė pradėjęs derybas su Rusija, siekdamas gauti daugiau informacijos apie šioje šalyje neseniai užregistruotą eksperimentinę vakciną nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19.
Rusiškos vakcinos nuo koronaviruso gamyba
Rusiškos vakcinos nuo koronaviruso gamyba / TASS nuotr.

Praeitą savaitę Rusija tapo pirmąja šalimi, suteikusia licenciją vakcinai nuo koronaviruso, kai palaikymą šiam preparatui išsakė prezidentas Vladimiras Putinas. Vis dėlto su šia vakcina dar nėra atlikti nuodugnesni bandymai, paprastai būtini įrodyti preparato veiksmingumą, prieš išduodant jam licenciją, todėl Rusijos veiksmai laikoma rimtu mokslinių tyrimų protokolo pažeidimu.

Rusijos pareigūnai savo ruožtu tvirtino, kad vakcina suteiks ilgalaikį imunitetą naujajam koronavirusui, bet jokių įrodymų nepateikė..

PSO Europos padalinio aukšto rango pareigūnė Catherine Smallwood sakė, kad agentūra pradėjo „tiesiogines diskusijas“ su Rusija. Jis pridūrė, PSO pareigūnai tarpusavyje diskutuoja dėl „įvairių žingsnių ir informacijos, kurios reikės, kad PSO galėtų pateikti įvertinimus“.

PSO Europos padalinio direktorius Hansas Kluge sakė, kad agentūra sveikina visus pasiekimus kuriant vakcinas, bet kiekvienas tokių preparatų turi pereiti vienodą klinikinių bandymų ciklą.

Rusijos vakcina iki šiol išbandyta tik su keliomis dešimtimis žmonių. V. Putinas sakė, kad viena iš bandytojų tapo jo duktė.

H.Kluge atkreipė dėmesį, kad Rusija turi senas vakcinų kūrimo ir skiepijimo programų istoriją, įskaitant jog sukurtus skiepus nuo geltonosios karštligės ir poliomielito.

„Mūsų susirūpinimas dėl saugumo ir veiksmingumo nėra nukreiptas konkrečiai prieš Rusijos vakciną – jis taikomas visoms šiuo metu kuriamoms vakcinoms“, – sakė C.Smallwood. Ji pripažino, kad PSO stengiasi spartinti procedūras, kad būtų vakcina nuo COVID-19 būtų sukurta kiek įmanoma greičiau, bet pažymėjo: „Esminis dalykas – kad nedarytume išlygų saugumo ar veiksmingumo klausimu.“

„Neskubinsime darbų ir nedarysime skubotų išvadu, – kalbėjo pareigūnė. – Norime išnaudoti turimą laiką, kad iš tikrųjų suprastume, kokioje stadijoje yra vakcina, ir gautume kiek įmanoma išsamesnės informacijos apie jau atliktus žingsnius.“

Mokslininkai sakė, kad nuodugnūs tyrimai, dalyvaujant dešimtims tūkstančių žmonių, yra vienintelis būdas nustatyti, ar vakcina veiksminga. Tokie bandymai jau pradėti su dviem potencialiais preparatais Jungtinėse Valstijose ir kitur. Per tokius bandymus reikės paskiepyti apie 30 tūkst. žmonių ir stebėti jų būklę.

Rusijos pareigūnai sakė, kad naujoji vakcina jau šį mėnesį gali būti pradėta naudoti gydytojams skiepyti, o masinė skiepijimo kampanija galėtų prasidėti spalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Reklama
Energetikos ekspertas: elektros sistema be smegenų – tarsi primityvus organizmas, nesiorientuojantis aplinkoje
Užsisakykite
15min naujienlaiškius