Interviu temos:
- Kaip augo diktatoriškas apetitas: apie ką svajojo V.Putinas iki invazijos į Ukrainą ir ko nori dabar
- „Trečiasis Tėvynės karas“ – V.Putino istorinė fantazija
- Į kokį Dievą tiki V.Putinas?
- Propagandos kaleidoskopas: kaip Putinas kalba su pasauliu ir kodėl juo tiki?
- Neosovietizmas be iliuzijų: kodėl V.Putinas nenori atkurti SSRS
15min interviu su filosofu ir rašytoju M.Eltchaninoffu – vienu įžvalgiausių šiuolaikinių putinizmo stebėtojų – susitikome Tarptautinės Sacharovo konferencijos „Pulling from the Abyss“ užkulisiuose ir drauge narpliojame ne tik V.Putino pasaulėžiūrą, bet ir pavojingas vizijas, kuriomis jis užkrėtė valstybę.
Filosofas argumentuotai ir taikliai kalba apie religiją be Dievo, imperiją be ribų, kaltę be atgailos – ir apie tai, kokį pasaulį siekia sukurti režimas, kuriame kareiviai tampa ministrais, o smurtas – vertybe.
– Knygą apie Rusijos prezidentą „Inside the Mind of Vladimir Putin“ (liet. „Kas dedasi Vladimiro Putino galvoje“) parašėte maždaug prieš dešimtmetį. Nors ir po Krymo invazijos, dabar atsigręžus atgal, tai atrodo labai vegetariškas Rusijos ir putinizmo raidos laikotarpis. Ar dabar ją rašytumėte kitaip? Kuo papildytumėte?
– Ji buvo publikuota 2015 metais, 2022 metais, po Rusijos invazijos į Ukrainą, aš pridėjau vieną skyrių ir prieš kelias savaites parašiau dar naują skyrių, na, nes viskas nuolat keičiasi ir tą reikia fiksuoti ir atspindėti.
Mano metodas paprastas – aš stebiu ir analizuoju visas jo kalbas, interviu, laidas, kuriose jis dalyvauja. Taip, tarsi archeologas, ieškau fragmentų, kurie man leistų sukonstruoti visą skeletą.
Įdomu tai, kad dar iki 2015-ųjų jis jau buvo išsakęs savo poziciją. Tiesa, tuomet jis vartojo šiek tiek kitokius terminus, tačiau esmė išliko ta pati – nors tiesiogiai neteigė, kad Ukraina neturi valstybingumo, nuolat pabrėždavo, jog tai broliška tauta, turinti bendras šaknis ir kultūrą su Rusija, todėl esą šios šalys negali būti atskirtos.

