TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Švietimo sistemą reformuojanti Kinija uždraudė egzaminuoti šešiamečius

Pekinas pirmadienį uždraudė rengti egzaminus raštu šešiamečiams ir septynmečiams, įgyvendindamas didelio masto švietimo sistemos reformas, kuriomis siekiama sumažinti vaikų ir tėvų patiriamą spaudimą dėl itin didžiulio konkuravimo mokyklose.
Mokykla Kinijoje
Mokykla Kinijoje / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Pagal ankstesnę į egzaminus orientuotą sistemą visi mokiniai jau nuo pirmos klasės turėjo laikyti egzaminus. Sulaukus 18-os moksleivių laukia didžiulį stresą keliantys stojamieji į universitetus, vadinami gaokao, kai vos vienas balas gali nulemti visą tolesnę vaiko ateitį.

„Per dažni egzaminai,.. dėl kurių moksleiviai per daug apkraunami ir patiria didžiulį spaudimą“, panaikinami Švietimo ministerijos, rašoma pirmadienį paskelbtose naujose gairėse.

Ministerija nurodė, kad nuo ankstyvo amžiaus vaikų patiriamas spaudimas „daro žalą jų psichinei ir fizinei sveikatai“.

Naujos taisyklės taip pat numato, kad aukštesnėse privalomojo ugdymo klasėse egzaminai gali būti organizuojami tik kartą per mokslo metus. Aukštesnėse vidurinio ugdymo klasėse leidžiama organizuoti pusmetinius egzaminus ir žinių patikrinimus prieš egzaminus.

Šios priemonės yra dalis vyriausybės inicijuotų platesnio masto Kinijos švietimo sistemos reformų, kuriomis, be kita ko, siekiama pažaboti korepetitorių paslaugas teikiančias mokyklas.

Liepos pabaigoje Kinija nurodė visoms privačioms mokymo firmoms tapti ne pelno organizacijomis ir uždraudė korepetitorių paslaugas teikiančioms agentūroms rengti pagrindinių dalykų užsiėmimus savaitgalio ir švenčių dienomis, iš esmės paralyžiuodama 100 mlrd. JAV dolerių vertės sektorių.

Šiomis priemonėmis siekiama sumažinti nelygybę švietimo srityje, turint galvoje, kad kai kurios viduriniosios klasės šeimos nepagaili per metus už privačias pamokas pakloti 100 tūkst. juanių (13,5 tūkst. eurų), siekdamos, kad jų atžalos įstotų į geriausius universitetus.

Kinijos valdžia anksčiau šiais metais atsisakė vadinamosios dviejų vaikų politikos ir ieško būdų paskatinti šeimas susilaukti daugiau vaikų.

Daugelis šeimų taip pat ieškosi nekilnojamojo turto mokyklų mikrorajonuose, todėl kyla būstų kainos.

„Jokia kita šalis neturi taip giliai įsišaknijusios privačių pamokų kultūros, kaip Kinija“, – sakė Šanchajuje įsikūrusios konsultavimo įmonės „Oliver Wyman“ atstovė Claudia Wang.

Kinijai fiksuojant lėčiausią per kelis pastaruosius dešimtmečius gyventojų skaičiaus auginą, valdžia anksčiau šiais metais atsisakė vadinamosios dviejų vaikų politikos ir ieško būdų paskatinti šeimas susilaukti daugiau vaikų.

Pekino administracija praėjusią savaitę paskelbė, kad mokytojai kas šešerius metus turės keisti mokyklas, kad būtų užkirstas kelias aukščiausios kvalifikacijos švietimo specialistų koncentracijai tam tikrose mokyklose.

Švietimo pareigūnai pirmadienį pakartojo, kad mokykloms draudžiama steigti specialias klases talentingiausiems moksleiviams.

Švietimo ministerija anksčiau šiais metais taip pat uždraudė pirmų ir antrų klasių mokiniams užduoti namų darbus raštu. Aukštesniųjų vidurinio ugdymo klasių moksleiviams užduodamų namų darbų ruoša turi trukti ne ilgiau kaip pusantros valandos.

Visgi daugelis kinų tebelaiko mokslą keliu į socialinį judumą.

Gaokao yra vienas iš nedaugelio kelių moksleiviams iš nepasiturinčių, kaimo vietovėse gyvenančių šeimų pakliūti į geriausius šalies universitetus ir užsitikrinti geresnes darbo perspektyvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius