2025-03-28 09:49

Tragedija 20 metrų gylyje: daugėja versijų, kodėl Egipte nuskendo laivas su rusų turistais

Egipto valdžios institucijos apklausė ketvirtadienį Raudonojoje jūroje nuskendusio turistinio povandeninio laivo „Sindbad“, kuriame žuvo šeši iš 45 laive buvusių keleivių, įgulą. Nors incidento versijų esama įvairių, šiuo metu aiškinamasi, kas iš tikrųjų įvyko 20 metrų po vandeniu.

Pasak pareigūnų, įvykus incidentui, pavyko išgelbėti 39 keleivius ir penkis įgulos narius. Devyni žmonės buvo sužeisti, iš jų keturi – sunkiai.

Pažymima, kad į incidentą pateko grupė rusų turistų, kuri tądien išsiruošė į įprastą apžvalginę ekskursiją po koralinį rifą netoli kurortinio Hurgados miesto.

„Reuters“/„Scanpix“/Turistų povandeninis laivas „Sindbad“
„Reuters“/„Scanpix“/Turistų povandeninis laivas „Sindbad“

Tarp šešių žuvusių turistų buvo du vaikai, pranešė Rusijos žiniasklaida. Oficiali nelaimės priežastis kol kas neaiški.

Laivas „Sindbad“ kelerius metus buvo naudojamas kaip turistinis povandeninis laivas.

Raudonosios jūros gubernatorius Amras Hanafis teigė, kad tarp 45 „Sindbad“ keleivių buvo žmonės iš Rusijos, Indijos, Norvegijos ir Švedijos. Laive taip pat buvo penki Egipto įgulos nariai.

Tačiau ketvirtadienį Rusijos žiniasklaida skelbė, kad visi laivu plaukę turistai buvo rusai.

A.Hanafis patvirtino, kad visi šeši žuvusieji buvo poilsiautojai iš Rusijos, tačiau išsami informacija apie aukas dar nepaskelbta.

Pasak BBC, žinoma, kad tarp žuvusiųjų buvo dviejų gydytojų pora, o jų dukterys šiuo metu yra ligoninėje dėl sužeidimų.

Pareigūnas pabrėžė, kad šis pramoginis laivas turėjo galiojančią licenciją, o įgulos vadas – tinkamus „mokslinius sertifikatus“.

Šiuo metu vyksta incidento tyrimas. Rusijos kelionių organizatorių asociacija platformoje „Telegram“ paskelbtoje žinutėje teigė, kad povandeninis laivas atsitrenkė į rifą ir vėliau, būdamas 20 metrų gylyje, ėmė prarasti slėgį.

Išplaukė ne visi

Viena iš laivu plaukusių turisčių Jelena Boldariova britų bulvariniam leidiniui „The Sun“ teigė, kad laivas buvo panardintas su atidarytais liukais, todėl į jį greitai plūstelėjo vanduo. Pasak jos, dauguma išsigelbėjusiųjų sugebėjo per atviras angas išlipti.

„Kai kuriems pavyko išplaukti, kai kuriems – ne“, – sakė moteris.

Jai su vyru pavyko saugiai išsigelbėti, bet jos dukros ir motina sunkios būklės buvo išvežtos į ligoninę.

Kol kas E.Boldariovos įvykių versijos nepatvirtino jokie oficialūs šaltiniai.

Nedavė gelbėjimosi liemenių

Pramoginiame povandeniniame laive įrengti dideli iliuminatoriai, kad keleiviai galėtų stebėti įspūdingus Raudonosios jūros koralus ir jūros gyvūniją, daugiau nei 20 metrų gylyje, rašoma „Sindbad Submarines“ interneto svetainėje.

Socialinių tinklų nuotrauka/Turistų povandeninis laivas Egipte
Socialinių tinklų nuotrauka/Turistų povandeninis laivas Egipte

Dr.Jamesas Aldridge'as iš Bristolio į tokią pačią kelionę povandeniniu laivu leidosi 2025 m. vasario mėn. BBC žurnalistams jis pasakojo, kad laivas „buvo gerai prižiūrėtas“ ir „atrodė taip, kaip parodyta reklamoje“.

„Švieži dažai, moderni įranga, dėmesingas ir profesionalus angliškai kalbantis personalas (įskaitant du narus, kurie lydėjo jus žemyn)“, – pasakojo vyras.

Jis paaiškino, kad keleiviai išklausė saugos instruktažą, kuris buvo įrašytas keliomis kalbomis, bet pridūrė, kad gelbėjimosi liemenės nebuvo išduodamos.

„Po rifą keliavome 40 minučių. Pirmąsias 20 stovėjau veidu į rifą, povandeninis laivas niekada nenukrypo „per arti“ ir niekada nesijaučiau nesaugus“, – sakė J.Aldridge'as.

Tai jau antras incidentas Raudonojoje jūroje maždaug per šešis mėnesius.

Praėjusių metų lapkritį netoli Egipto Marsa Allamo kurorto nuskendo laivas „Sea Story“, kuriuo plaukė daugiau kaip 40 žmonių. 11 žmonių yra dingę arba, kaip manoma, žuvo.

Naujausios tragedijos priežastys kol kas nėra aiškios. Tačiau dėl tokių incidentų dažnumo kyla daug klausimų dėl vietos valdžios institucijų taikomų saugos priemonių tokiose turistų pamėgtose jūros ekskursijų vietose ir dėl to, ar tinkamai tikrinama sauga.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą