2025-05-13 18:35

Volodymyras Zelenskis: Putinas bijo tiesioginių derybų su manimi

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pabrėžė, kad karo prieš Ukrainą iniciatorius Vladimiras Putinas bijo tiesioginių derybų su juo. Šalies vadovas tai pasakė per brifingą.
Volodymyras Zelenskis ir Vladimiras Putinas
Volodymyras Zelenskis ir Vladimiras Putinas / 15min fotomontažas

Ukrainos prezidentas priminė, kad kovo 11 d. susitikime Saudo Arabijoje Ukraina visiškai pritarė JAV pasiūlymui dėl besąlygiško ugnies nutraukimo, nes Ukraina siekia nutraukti karą.

Kartu, kaip pažymėjo Ukrainos prezidentas, šis pasiūlymas derybų platformoje galioja jau 63 dienas.

„Ne kartą tai pabrėžiau prezidentui Donaldui Trumpui. Manau, kad V.Putinas nenori, kad karas baigtųsi, nenori paliaubų, nenori jokių derybų. Jau nutyliu, kad jis bijo tiesioginių derybų su manimi“, – pabrėžė V.Zelenskis.

15min primena, kad skelbta, jog V.Zelenskis yra pasirengęs susitikti su Vladimiru Putinu tiek Ankaroje, tiek Stambule. Ir Ukraina daro viską, kad toks aukščiausiojo lygio susitikimas įvyktų.

„Jei Putinas iš tiesų pasirengęs ne tik žiniasklaidoje, bet ir realiame gyvenime susitikti. Ir tada lyderių lygmeniu padarysime viską, kad susitartume dėl paliaubų. Nes būtent su juo turiu tartis dėl paliaubų. Nes jis vienintelis tai nusprendė“, – sakė V.Zelenskis.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą