2009-04-27 13:29

Dėl kiaulių gripo pasienyje stiprinama bagažo ir krovinių kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgdama į pastaruosius įvykius dėl kiaulių gripo protrūkio pasaulyje, stiprina iš trečiųjų šalių atvykstančių keleivių bagažo kontrolę. Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas iš trečiųjų šalių atgabenamai maisto produktų siuntų veterinarinei kontrolei.
Pasieniečiai neskuba įsileisti terminale šąlančių lengvųjų automobilių prekeivių.
Pasienis / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Šios sugriežtintos kontrolės priemonės priimtos atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) pranešimą, kad Meksikoje ir JAV užfiksuota žmonių susirgimų ir mirčių nuo kiaulių gripo viruso.

„Gyvi gyvūnai ir gyvūniniai produktai yra pagrindinis šios ligos užkratas. Visoje Europos Sąjungoje draudžiama įsivežti gyvūninės kilmės produktus iš trečiųjų šalių. Valstybinės maisto ir veterinarijos pareigūnai su Muitinės departamento pareigūnais jūrų ir oro uostuose tikrina keliautojų bagažą, kad nebūtų įvežama gyvūninės kilmės produktų iš trečiųjų šalių“, –  teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Mindaugas Kašinskas.

Lietuva neimportuoja iš JAV ir Meksikos gyvų kiaulių ir kiaulienos produktų, iš JAV importuoja tik pašarus gyvūnams šerti ir šaldytą žuvį. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba toliau stebi užkrečiamųjų gyvūnų ligų situaciją pasaulyje, o Lietuvos piliečiams nepatariama vykti į Meksiką ir JAV valstijas, kuriose nustatyta kiaulių gripo ligos atvejų. 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą