2019 10 07

„Žalgirio“ ir „Baskonia“ taškų analizė: kur buksavo LKL čempionai?

„Jeigu būtumėte pasakę prieš mačą, kad „Baskonia“ įmetusi 70 taškų laimės mačą...“, – graužėsi Šarūnas Jasikevičius, kartu su „Žalgiriu“ Eurolygos sezoną pradėjęs pralaimėjimu namuose. Išties, šios rungtynės – labiau pasakojimas apie netaiklius „Žalgirio“ metimus. Apmaudžiai neišnaudotas progas ar dėl debiutinio jaudulio drebėjusias rankas. Ne apie įgyvendintus puolimo planus ir sezonui paruoštus naujus „Žalgirio“ ginklus.
Nigel Hayes
Nigel Hayes / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Žalgiris“ tesukrapštė 58 taškus, po pirmo turo tapdamas nerezultatyviausia Eurolygos komanda, ir šį galimybių švaistymo vakarą detaliai aprašė Donatas Urbonas.

„Žalgiris“ turėjo net penkias daugiau nei 3 minučių atkarpas (dvi iš jų – ketvirtajame kėlinyje), kai nesugebėjo pelnyti nė taško. Per šiuos šeimininkų badmečius „Baskonia“ surinko 28 taškus.

Sausos „Žalgirio“ atkarpos:

Kėlinys

Laikas be taškų

Įgytas deficitas

I-II

3 min. 32 sek.

0-4

II

4 min. 05 sek.

0-5

II

3 min. 09 sek.

0-8

IV

3 min. 24 sek.

0-7

IV

4 min. 45 sek.

0-4

Bet vis dėlto – kuklus 58 taškų kauburėlis iš kažko buvo supiltas. Panagrinėkime – iš ko?

Artūras Milaknis įsodino du tritaškius ketvirto kėlinio pradžioje, tarsi bandydamas griebti viltį už pakarpos. Neišdegė, bet tai – tritaškiai po perdavimų – buvo bene vienintelis aiškiai pavojingas „Žalgirio“ ginklas, nepaisant to, kad Jockas Landale'as kelių tokių progų begėdiškai neišnaudojo.

Iš viso „Žalgiris“ tritaškiais po perdavimų pelnė 21 tašką – gan standartinis rodiklis, tačiau nerezultatyvų vakarą tai sudarė net 36 proc. visų komandos taškų.

Vienas prieš vieną mikrodvikovose kauniečiai surinko 14 taškų, o iš du prieš du kombinacijų išpešė 13. „Baskonia“ taškus į lentynėles skirstė kiek kitaip.

„Žalgiris“ gerokai mažiau nei varžovai pelnė taškų prasiveržimais, bet penki Youssoupha Fallo blokai, gerokai numalšinę žalgiriečių entuziazmą ar net išgąsdinę, puikiai tai paaiškina.

70

Jei žaidime du prieš du „Žalgiris“ buvo efektyvesnis nei „Baskonia“, tai žaidime vienas prieš vieną baskai buvo visa galva geresni. Du prieš du deriniais „Baskonia“ pelnė tik 9 taškus, nors, kaip pastebėjo Augustas Šuliauskas, akivaizdžių nesusikalbėjimų komandinėje „Žalgirio“ gynyboje išties būta.

Baskai individualiais reidais tiesiog draskė šeimininkų gynybą ir žaidimu vienas prieš vieną pelnė net 27 taškus. Įdomu tai, kad visus juos – žaisdami veidu į krepšį. Post-up situacijose „Baskonia“ nepasižymėjo.

Individualiose mikrodvikovose 18 taškų svečiai surinko prasiveržimais, 9 – metimais po driblingo.

9

Ypač lengvai „Baskonia“ tvarkėsi su Zacho LeDay gynyba – mikrodvikovose su šiuo „Žalgirio“ legionieriumi „Baskonia“ žaidėjai surinko net 13 taškų. 6 taškus pridėjo įveikdami J.Landale'o gynybą.

Tiesa, patys šie žalgiriečiai žaisdami vieną prieš vieną pelnė po 4 taškus, ir tai, nors ir kuklūs, geriausi rodikliai komandoje.

Žinoma, negalima neatkreipti dėmesio į tai, kad Z.LeDay teko tvarkytis su vienu pavojingiausių ketvirtos pozicijos žaidėjų Europoje, tačiau žalgirietį „maudė“ ne tik Tornikė Šengelija. Gruzinas triskart apžaidė Z.LeDay ir šiose mikrodvikovose pelnė 7 iš 13-ikos savo taškų.

Po kartą vienas prieš vieną Zacho gynybą (po išsikeitimų) sulaužė Shavonas Shieldsas, Pierria Henry ir Luca Vildoza. Net keturis kartus Z.LeDay asmeninė gynyba „Žalgirį“ pavedė trečiajame kėlinyje.

„Tas nenusibostantis bonusas ar ne bonusas. Per pirmas tris trečio kėlinio minutes jie pelnė 9 taškus, iš kurių 7 tikrai buvo galima išvengti“, – po mačo apgailestavo Š.Jasikevičius.

Kokie tai 7 taškai buvo?

Penki T.Šengelijos taškai, vienas prieš vieną „išmaudžius“ Z.LeDay. Gruzinas veržėsi nuo perimetro, ir Šaro logika čia nenuginčijama: kėlinio pradžioje tokius reidus verta stabdyti pražangomis.

Kitus du paminėtus taškus Mattas Janningas pelnė greitoje atakoje, kurią „Baskonia“ surengė ne po žalgiriečių klaidos, o po netaiklaus metimo. Tokią kontraataką taip pat sustabdyti privaloma.

Šie „buvo galima išvengti“ epizodai baskams tuo metu leido susigrąžinti 10 taškų persvarą (34:44).

Į Z.LeDay gynybos daržą galima įmesti ir dar vieną akmenuką: tik keturios „Baskonia“ du prieš du kombinacijos baigėsi taškais į „Žalgirio“ krepšį, ir dviejose iš jų taip pat dalyvavo Z.LeDay.

-

Nesusiklosčius Alexo Perezo vakarui, „Žalgirio“ du prieš du žaidimas pirmose sezono rungtynėse buvo Luko Lekavičiaus ir Mariaus Grigonio rankose.

L.Lekavičius pelnė beveik pusę (6 iš 13-ikos) visų „Žalgirio“ du prieš du situacijose sukurptų taškų, o prie kitų 7 prisidėjo M.Grigonis. Du prieš du deriniuose M.Grigonis pelnė 3 taškus (po M.Gebeno užtvaros) ir prie 4 taškų prisidėjo perdavimais (M.Gebenui ir J.Landale'ui).

-

Penki „Žalgirio“ naujokai, iš kurių trys pasirodė starto penkete, kartu pelnė tik 18 taškų, iš žaidimo atakuodami 28,5 proc. (8/28) taiklumu. Iš jų tik J.Landale‘as pateko tarp penkių rezultatyviausių žalgiriečių.

Palyginimui, praėjusio sezono pirmose rungtynėse (beje, taip pat namuose pralaimėtose Vitorijos klubui) vienas Nate'as Woltersas, tuomet debiutavęs „Žalgiryje“, pelnė 19.