2023-12-26 22:58

Kaip 9 pasaulio šalys švenčia Kalėdas: vieni persirengia velniais, kiti žiūri filmukus

Kalėdas pasaulyje visi švenčia savaip. Šeimos vakarienės ir Kalėdų senelio laukimas yra populiari tradicija daug kur, bet pasaulyje yra ir keistesnių tradicijų. Atrinkome 9 tokias tradicijas ir kviečiame susipažinti su jomis.
Kalėdų demonu Krampusu persirengęs vyras Austrijoje
Kalėdų demonu Krampusu persirengęs vyras Austrijoje / Imago / Scanpix nuotr.

Knygų potvynis Islandijoje

Islandijoje egzistuoja tradicija, kuri vadinasi Jólabókaflóð. Išvertus iš islandų kalbos tai reiškia „knygų potvynis“.

Shutterstock nuotr./Islandijos sostinė Reikjavikas gruodį
Shutterstock nuotr./Islandijos sostinė Reikjavikas gruodį

Per Kūčias islandai keičiasi knygomis kaip dovanomis, o likusi nakties dalis praleidžiama jas skaitant ir valgant šokoladą.

Ši tradicija prasidėjo II pasaulinio karo metais, kai popierius buvo vienas nedaugelio dalykų, kuris Islandijoje nebuvo griežtai normuojamas, ir daug islandų pradėjo vieni kitiems tiesiog dovanoti knygas.

Islandus pagrįstai galima laikyti „knygių“ tauta. 2013 m. atliktas tyrimas parodė, kad pusė šalies gyventojų per metus perskaito po 8 knygas arba daugiau. Be to, kas dešimtas islandas yra parašęs bent vieną knygą per savo gyvenimą.

Filmukai Švedijoje

Islandai skaito knygas, o švedai žiūri animaciją. Švedijoje per Kūčias kasmet 15 val. yra rodomas animacinis filmukas apie Antulį Donaldą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą