2025-05-08 20:30

Įamžino Lietuvoje gyvenančios meškos maudynes: plaukiojo upėje prie Švenčionėlių

Lietuvoje įsikūrusios meškos toliau lanko bičių avilius – jų naktinių viešnagių pėdsakus randa ne vienos Ignalinos ir aplinkiniuose rajonuose gyvenantys ar čia sodybas turintys žmonės.
Švenčionėlių rajono upėje – pavasarinės meškos maudynės
Švenčionėlių rajono upėje – pavasarinės meškos maudynės / Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos video stop kadras

Apie tai, kur pastebėjo mešką, ir įamžintais vaizdo įrašais ar nuotraukomis dalijamasi ir socialiniuose tinkluose – „Facebook“ įkurta grupė „Meškos Lietuvoje“.

„Pagaliau jau neginčijamai Lietuvoje turime meškų. Dalinkimės meškų nuotraukomis ir video!“ – rašo paskyros, kurios narių skaičius gegužės pradžioje siekė beveik 500, autoriai.

Vieno iš grupės narių pasidalintame Lietuvoje pastebėtų meškų žemėlapyje matyti, jog daugiausia šansų susidurti akis į akį su rudanosiais turi Aukštaitijos gyventojai ir šio regiono svečiai.

Lietuvoje pastebėtų meškų žemėlapis
Lietuvoje pastebėtų meškų žemėlapis

Šį žemėlapį sukūrė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. Pasak draugijos direktoriaus Laimono Daukšos, toks žemėlapis leis visiems besidomintiems Lietuvos gamta ne tik stebėti, bet ir dar geriau pažinti meškų gyvenimo būdą, migraciją ar pasitikrinti vietas, kuriose jos gali būti. Papildyti žemėlapį gali visi, konkrečioje šalies vietovėje pastebėję meškas ir spėję jas įamžinti. Daugiau informacijos, kaip tai padaryti, rasite čia.

Iš viso meškos šiemet jau buvo pastebėtos dešimtyje skirtingų Lietuvos vietų.

Tuo metu iš pasidalinimų grupėje „Meškos Lietuvoje“ matyti, jog meškos dažnai lanko ne tik avilius turinčias sodybas.

Apie tai, kaip Ignalinos rajone peržiemojusiuose bičių aviliuose medų kopinėjo meškutė, 15min jau rašė.

VIDEO: Ignalinos rajone medų iš avilių kopinėjo meška

Panašią patirtį visai neseniai patyrė ir kitas šiame rajone gyvenantis ir avilių turintis ūkininkas, pas kurį smaližė drąsiai lankėsi ne naktį, bet dieną.

„Facebook“ grupės „Meškos Lietuvoje“ pasidalinto video stop kadrai/Meška Ignalinos rajone
„Facebook“ grupės „Meškos Lietuvoje“ pasidalinto video stop kadrai/Meška Ignalinos rajone

Na, o gegužės pradžioje Švenčionėlių rajone Liedelės upėje pavyko įamžinti, kaip meška plaukioja. Rudojo lokio maudynes užfiksavo ir savo „YouTube“ paskyroje pasidalino Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.

Gamtininkų ir medžiotojų teigimu, Lietuvoje esančios meškos atkeliavo iš Baltarusijos. Likti mūsų šalyje joms „padėjo“ pjaunančios vielos (koncertinos) tvoros ir kitos specialios priemonės, kurių imtasi dėl neteisėtai į Lietuvą bandančių patekti migrantų. Kol kas nėra žinomas tikslus skaičius, kiek šiuo metu mūsų šalies miškuose gali būti meškų.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą