TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Inovatyvus gydymas onkologinėmis kepenų ligomis sergantiems pacientams – radioaktyviomis medžiagomis

Kauno klinikų Radiologijos klinikoje – naujos gydymo galimybės pacientams, kuriems negalima atlikti sudėtingų kepenų naviko šalinimo operacijos. Čia pirmą kartą atlikta operacija – kepenų naviko radioembolizacija, rašoma Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai.
Procedūra
Procedūra / Kauno klinikų nuotr.

Šios operacijos metu į naviką arterijomis įnešamos radioaktyvios darinį naikinančios dalelės. Pasak prof. Donato Vajausko, Kauno klinikų Radiologijos klinikos Branduolinės medicinos skyriaus vadovo, šios medžiagos sunaikina naviką ir padeda valdyti onkologinę ligą.

Kauno klinikų nuotr./prof. Donatas Vajauskas
Kauno klinikų nuotr./prof. Donatas Vajauskas

„Šios procedūros gali būti atliekamos pacientams, sergantiems onkologinėmis kepenų ligomis, kuriems negalima atlikti operacijos dėl ligos išplitimo, gretutinių susirgimų ar fiziologinių ypatybių, – aiškina prof. D. Vajauskas. – Kiekvienas pacientas aptarimas daugiadalykėje komandoje, kur apsvarstomas individualus ir tinkamiausias gydymas.“

Naujoji procedūra atliekama dviem etapais. Pirmojo etapo metu atliekama diagnostinė procedūra. „Arterijomis nukeliaujama į smulkias kraujagysles, maitinančias kepenyse esantį naviką, – apie procedūros eigą pasakoja gydytojas radiologas Aurimas Mačionis, Radiologijos klinikos Minimaliai invazinių radiologinių procedūrų sektoriaus vadovas. – Suleidus minimalų kiekį radioaktyvių medžiagų, įvertiname, kurioje vietoje yra navikas, ar radioaktyvios dalelės nenunešamos, neplinta į kitus organus ir ar galime saugiai taikyti radioembolizaciją.“

Kauno klinikų nuotr./Aurimas Mačionis
Kauno klinikų nuotr./Aurimas Mačionis

Atliekant antrąjį procedūros etapą, suleidžiamos radioaktyvios medžiagos, naikinančios tiek kepenų navikus, tiek jų metastazes.

„Procedūra atliekama minimaliai invazinės operacijos metu be atviro pjūvio, todėl pooperacinis laikotarpis dažnai būna lengvas – pacientai greitai gali iškeliauti į namus. Radioembolizacijos metu maksimaliai pažeidžiamas navikas, o kepenų funkcinis audinys pažeidžiamas minimaliai,“ – pastebi A.Mačionis.

Gydytojas A.Mačionis priduria, kad šiandien yra ir daugiau naujų minimaliai invazinių gydymo metodų kepenų vėžio ir metastazių gydyme. Tai – lokalios destrukcinės operacijos, chemoembolizacija, radioemboliacija. Onkologinių ligų gydyme tai svarbus ir veiksmingas būdas, kartu su sisteminiu gydymu ir klasikine chirurgija, leidžiantis kovoti su piktybinėmis ligomis.

Kauno klinikų nuotr./Aparatūra
Kauno klinikų nuotr./Aparatūra

„Daugiadalykės komandos, kurią sudaro gydytojai onkologai, gastroenterologai, chirurgai, radiologai, patologai, tikslas yra parinkti tinkamiausią gydymo būdą pacientui, sustabdyti ligą arba sumažinti jos plitimą“, – sako A.Mačionis.

Radioembolizacija – tai inovatyvi, efektyvi ir precizinė kelių pakopų operacija, kurioje dalyvauja intervenciniai radiologai ir branduolinės medicinos gydytojai radiologai, gydant kepenų vėžį ir jo metastazes. Šis gydymas gali būti taikomas ir kombinacijoje su kitais gydymo metodais, siekiant sustabdyti ar valdyti onkologinę ligą.

Kauno klinikų nuotr./Komanda, atlikusi procedūrą
Kauno klinikų nuotr./Komanda, atlikusi procedūrą

Manoma, kad per metus šios operacijos Kauno klinikose gali būti atliekamos maždaug dešimčiai pacientų.

Kauno klinikų informacija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius