2012-12-03 18:47

Sergamumas gripu ir kvėpavimo takų infekcijomis per savaitę beveik nepakito

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) praėjusią (48-ąją metų savaitę) išliko stabilus: susirgo 51,3 iš 10 tūkst. gyventojų. 47-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 51,2 /10 tūkst. gyventojų.
Medikai teigia, kad priemonės, kaip saugotis ligų, yra tos pačios ir veiksmingos – reikia dažnai plautis rankas, vengti kontakto su ligoniais, nesilankyti masinio susibūrimo vietose, valyti ir vėdinti patalpas.
Gripas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 48-ąją savaitę registruotas Tauragės administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 47-iosios metų savaitės duomenimis, registruotas didesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI visose šalies administracinėse teritorijose, išskyrus Alytaus, Tauragės, Telšių ir Vilniaus administracines teritorijas.

Į ligoninę dėl gripo paguldyti 22 asmenys.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą