Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neįtikėtinas nutikimas žvejyboje: kanadinė audinė vaišinosi iš žvejo rankų

Kėdainiečiui žvejui ir neetatiniam aplinkosaugininkui Ruslanui Linevui viena iš žvejybos dienų įsimins dar ilgai. Vyriškiui pavyko iš rankų pamaitinti laukinį žvėrelį – kanadinę audinę. Beje, šie gyvūnėliai garsėja tuo, kad mėgsta vogti žvejų laimikį, tačiau, kad imtų iš žmogaus rankų, tokios informacijos viešoje erdvėje dar nebuvo.
Kėdainiečiui žvejui ir neetatiniam aplinkosaugininkui Ruslanui Linevui pavyko iš rankų pamaitinti laukinį žvėrelį – kanadinę audinę
Kėdainiečiui žvejui ir neetatiniam aplinkosaugininkui Ruslanui Linevui pavyko iš rankų pamaitinti laukinį žvėrelį – kanadinę audinę / Vaizdo įrašo stopkadras

Nemuno žemupyje

R.Linevas žvejojo ant ledo Nemuno Žemupyje, Minijoje. Vyriškiui neblogai kibo ešeriukai, kuriuos jis vieną po kito traukė iš eketės.

Netrukus vyriškis pamatė kanadinę audinę ir numetė jai vieną žuvelę. Ši žuvelę kaipmat suėdė. Kitą žuvelę R.Linevas nusprendė pabandyti duoti iš rankų. Ir ką jūs manote? Kanadinė audinė pribėgo ir čiupo ešeriuką tiesiai žvejui iš rankų.

Net pats krūptelėjau – išsigandau, – sakė R.Linevas.

Tuo tikrai būtų sunku patikėti, tačiau R.Linevas visą įvykį filmavo kamera.

„Nesitikėjau. Net pats krūptelėjau – išsigandau. Bet vaizdo įraše viskas aiškiai ir puikiai matosi. Audinė griebė ešeriuką tiesiai man iš rankų“, – juokėsi R.Linevas.

Garsėja įžūlumu

Beje, apie drąsiai besielgiančias kanadines audines ne kartą yra rašiusi Lietuvos žiniasklaida. Šie gyvūnėliai garsėja tuo, kad mėgsta vogti žvejų laimikį, tačiau, kad imtų iš žmogaus rankų, tokios informacijos viešoje erdvėje dar nebuvo.

Kanadinę audinę prie pat savo meškerių, bet jau vasarą ir krante, yra pavykę užfiksuoti ir dar vienam žvejui kėdainiečiui Mindaugui Nefui. Vyriškis taip pat žvėrelį nufilmavo. Žvėrelis buvo prie pat žmogaus, matėsi, kad dairosi ir ieško maisto.

Medžiojamas gyvūnas

Enciklopedijoje rašoma, kad kanadinė audinė yra invazinis gyvūnas, kuris Lietuvoje nėra saugomas, yra medžiojamas ištisus metus. Ištisus metus gali gyventi tik ten, kur žiemą išlieka neužšąlančio vandens plotų arba po ledu susidaro tuštumų.

Žiemą daug laiko praleidžia po sniegu – čia pasidaro tunelius ir jais ilgai naudojasi.

Dažnai įsikuria senose bebrų trobelėse ir urvuose. Žiemą, praardžiusios pastatytas ant ledo ondatrų trobeles ir paprastai suėdusios jų šeimininkus, audinės įsigyja patikimą slėptuvę ir, tai svarbiausia, pro landą, esančią po trobele, – neužšąlantį priėjimą prie vandens, todėl gali žiemoti net dideliuose, visiškai užšąlančiuose ežeruose.

Kanadinė audinė minta žuvimis, smulkiais žinduoliais, paukščiais, varlėmis, vėžiais, vabzdžiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius