2026-07-02 10:11

3 šmaikštūs, beveik blogiukų filmai lietingam savaitgaliui

Rokas Jonas, „ŽMONĖS Cinema“ kino kuratorius
Galbūt yra tekę žvelgti į pasaulį iš paukštyno pabėgusios vištelės akimis? Arba sprukti nuo miestą puolančios... kojos? Namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“ – trys šmaikštūs filmai, kurių veikėjai – ne visai blogiukai, o jų dilemos – ne visai standartinės.
„Vagišius“
„Vagišius“

Tikrais įvykiais paremtoje komedijoje „Vagišius“ vaizduojamas guvus, išradingas ir JAV armijoje naudingų įgūdžių įgijęs Džefris (akt. Channingas Tatumas), kuris patenka už grotų, nes apiplėšė maždaug pusšimtį „McDonald‘s“ restoranų. Išsityrinėjęs visus kalėjimo kasdienybės procesus ir sugebėjęs pasprukti, Džefris nusprendžia pasislėpti ten, kur jo tikrai niekas neieškos – žaislų parduotuvėje. Čia jis praleidžia visą pusmetį ir, ko gero, būtų praleidęs dar ilgiau, jei ne pažintis su vieniša mama Lei (akt. Kirsten Dunst). Praradęs budrumą, Džefris pridaro klaidų, už kurias gali tekti sumokėti savo laisve.

Žiūrėti čia.

„Vištelė“
„Vištelė“

Pagrindinė dramos „Vištelė“ personažė, pamačiusi, kas nutinka dedeklėms ir jų kiaušiniams paukštyne, pabėga. Laimingo atsitiktinumo dėka višta pakliūva į nuošalų vienkiemį, kur ją apgyvendina namų šeimininkas ir prasideda vištelės asmeninio gyvenimo nuotykiai. Juose paralelių su žmonių sugyvenimo, galios ir poravimosi taisyklėmis – daugiau nei pavyktų įsivaizduoti. Netrukus višta ima trokšti šeimos, bet yra laikoma dėl kiaušinių, todėl jai vėl tenka regzti pabėgimo planus. Tačiau žmonių pasaulyje įvykusi kruvina tragedija pagaliau suteikia vištai viltį gyventi ilgai ir laimingai.

Žiūrėti čia.

„Slaptasis agentas“
„Slaptasis agentas“

Keturiems „Oskarams“ nominuotame vasariškame trileryje „Slaptasis agentas“ technologijų specialistas Marselas (akt. Wagneris Moura) slapstosi nuo jį besivejančios paslaptingos praeities. Jis atvyksta į Resifę, miestą rytinėje pakrantėje, tikėdamasis susitikti su senelių auginamu sūnumi.

Laikraščiai rašo apie vietovėje siaučiančią koją užpuolikę. Greitai tampa aišku, kad Brazilijos karnavalo įkarščio apimta Resifė netaps Marselo ieškotu ramiu prieglobsčiu.

Žiūrėti čia.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą