Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Oskaro Koršunovo teatre – Sauliaus Mykolaičio atminimo vakaras ir spektaklio „Miestas“ videoperžiūra

„Miestas“ pagal Jevgenijaus Griškoveco pjesę buvo priešpaskutinis aktoriaus ir režisieriaus Sauliaus Mykolaičio pastatytas spektaklis. Jį suspėta parodyti vos 16 kartų. Jau šį penktadienį, vasario 21 d., 18 val., OKT/Vilniaus miesto teatras rengia simbolinį 17-ąjį parodymą – „Miesto“ video peržiūrą ir atminimo vakarą, kuriame prisiminimais dalinsis Sauliaus bendražygiai ir draugai, kartu kūrę šį ir kitus spektaklius.
Oskaro Koršunovo teatre – Sauliaus Mykolaičio atminimo vakaras ir spektaklio „Miestas“ video peržiūra
Oskaro Koršunovo teatre – Sauliaus Mykolaičio atminimo vakaras ir spektaklio „Miestas“ video peržiūra / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Koks tasai, spektaklio miestas? Tai statiška, uždara prisiminimų ir istorijų talpykla, negailestingai primenanti kas esi ir... kad kitokiu gal jau nebebūsi. Ribota ir ribojanti žlugusių iliuzijų vieta. Vieta, primetanti amžiną, nekintantį tapatumą, apauginanti laiko voratinkliais, pati tuo tarpu... išliekanti savipakankama ir abejinga individui. Per ankšta, kad tilptum, per daug pažįstama, kad taip lengvai paliktum. Šio miesto atmosfera – skubėjimas, greitis, triukšmas ir kankinantis, pašaipus klausimas: pasiruošęs ar ne, pasiruošęs ar ne?...

Šio miesto centre – žmogus (anei joks herojus), jo užsitęsusi egzistencinio lūžio akimirka ir nuolatinis trypčiojimas ant miesto slenksčio: peržengti – baisu, pasilikti – nebeįmanoma. Žmogus, neišsitenkantis nei miesto, nei savo paties ribotume, nebejaučiantis nei „čia“, nei „dabar“. Norint, kad kažkas pasikeistų, būtina pajudėti. Bet kur?... Svarbiausia: iš šito miesto, šito laiko, šitokio savęs“, – taip Sauliaus Mykolaičio „Miestą“ prisimena renginio iniciatorė, menotyrininkė Eglė Mikulskaitė.

S.Mykolaitis gimė 1966 m. sausio 15 d. Ramygaloje. 1992 m. baigė aktorinio meistriškumo studijas Lietuvos muzikos akademijoje. 1992–1994 m. vaidino Vilniaus mažajame teatre, nuo 1994 m. – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Sukūrė vaidmenų kituose teatruose, kine, televizijoje, muziką savo ir kitų režisierių spektakliams. Pastatė spektaklius „Stop mašina“ pagal Daniil1 Charmsą (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, 2001 m.), „Mikė Pūkuotukas“ pagal A.A.Milne’ą (Keistuolių teatras, 2002 m.), „Ivanovas“ pagal Antoną Čechovą, „Miestas“ pagal Jevgenijų Griškovecą (OKT/Vilniaus miesto teatras, 2005 m.), „Mažasis princas“ pagal Antoine’ą de Saint-Exupéry (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, 2006 m.). Mirė 2006 m. vasario 18 d. Vilniuje.

S.Mykolaitis sukūrė per dvidešimt vaidmenų, iš kurių ryškiausi – Merkucijus Kęstučio Antanėlio miuzikle „Meilė ir mirtis Veronoje“ (režisierius Eimuntas Nekrošius), Roberto Zucco to paties pavadinimo Bernard-Marie Koltèso dramoje (režisierius O.Koršunovas), Astolfas barokinėje Pedro Calderóno de la Barcos dramoje „Gyvenimas – tai sapnas“ (režisierius Gintaras Varnas), Azazello Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“ (režisierius O.Koršunovas), Tapytojas Howardo Barkerio „Europiečiuose“ (režisierius Lary Zappia), Benvolijus Williamo Shakespeare’o tragedijoje „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (režisierius O.Koršunovas).

Vakare dalyvaus Sauliaus draugai ir bendražygiai aktoriai Jūratė Vilūnaitė, Algirdas Dainavičius, Arvydas Dapšys, Giedrius Savickas, Darius Gumauskas, scenografas Marius Jacovskis, kompozitorius Giedrius Puskunigis ir kiti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius