Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur. 15-tos dienos proga!
Prenumeruoti

Žinomas menininkas per Panevėžį stūmė spintą: kovoja už LGBT teises

Kova už LGBT teises ir reprezentavimą verda Panevėžio meno ir kultūros užkulisiuose. 8 mėnesius „Pragiedrulių“ meno rezidencijai vadovavęs tarpsritinis menininkas Saulius Leonavičius šiandien surengė performansą, skirtą atkreipti dėmesį į LGBT bendruomenę ir užprotestuoti vieną kontraversišką S.Eidrigevičiaus menų centro sprendimą.
Žinomas menininkas per Panevėžį stūmė spintą: tai - atsakas miesto kultūrai
Žinomas menininkas per Panevėžį stūmė spintą: tai - atsakas miesto kultūrai / Domo Urbono / „Jūsų Panevėžys“ nuotr.

Pasak menininko, performansu jis siekė atkartoti Panevėžio miesto gimtadienio eiseną. Šiandien menininkas suvaidintos eisenos metu miesto gatvėmis tempė spintą.

„Atkartojau maršrutą, kurį „Pragiedruliai“ ėjo per Panevėžio 520-ąjį gimtadienį kartu su kitomis miesto organizacijomis. Eisenos kulminacija buvo šalia S.Eidrigevičiaus menų centro: sustojau, o iš spintos susidarė vaivorykštė“, – apie performansą pasakojo S.Leonavičius.

Šio renginio galutinė stotelė pasirinkta tikslingai.

„Planuojamą veiksmą įkvėpė šią vasarą vykusi Panevėžio miesto organizacijų ir bendruomenių eisena. Joje dalyvavusiems „Pragiedrulių“ darbuotojams S.Eidrigevičiaus menų centro vadovybė neleido naudoti vaivorykštės spalvų, argumentuodama, jog Panevėžyje – tam dar ne laikas“, – naujienų portalui JP komentavo menininkas.

Visi miestai lygiaverčiai

Pasak S.Leonavičiaus, visi miestai yra lygiaverčiai ir „tam dar ne laikas“ nėra svarus argumentas.

„Panevėžys yra Lietuvos miestas. Ir visuose miestuose vyksta kova už lygias teises. LGBT bendruomenė turi būti išgirsta. Tad, mano performanso tikslas – ne tik protestuoti, bet ir atkreipti dėmesį į LGBT bendruomenę“, – performanso tikslus išdėstė S.Leonavičius.

Atsakas miesto kultūrai

8 mėnesius „Pragiedruliams“ atidavęs performansų kūrėjas darbą paliko būtent dėl šio konflikto.

Po to, kai vadovybė neleido „Pragiedruliams“ naudoti vaivorykštės spalvų miesto bendruomenių eisenoje, tuometinis meno rezidencijos vadovas SEMC vadovei pareiškė, kad tai yra diskriminacija. Pasak S.Leonavičiaus, į tai nebuvo sureaguota, todėl jis išėjo iš darbo.

Ir šis performansas yra atsakas į Panevėžio meno ir kultūros vadovų argumentus bei veiksmus.

„Toks vieno žmogaus „Pride’as“, bet Panevėžyje ir per pusnis. Replika į šią vasarą nuspalvinusį konfliktą su miesto kultūros vadovais, kuris pakoregavo ne mano vieno eiseną“, – taip menininkas renginį apibūdino savo sekėjams feisbuke.

Miesto savivaldybės kultūros stipendija

Šį projektą buvęs „Pragiedrulių“ vadovas įgyvendino Panevėžio miesto savivaldybės kultūros stipendijos pagalba.

„Ši stipendija yra skirta kūrėjams iš Panevėžio, siekiantiems įgyvendinti projektą mieste. Šią stipendiją gavau ir aš. Ją nusprendžiau panaudoti šiam performansui, taip sujungiant meną, opią visuomenės problemą ir bendrą siekį kurti naują kultūros aplinką Panevėžyje į vieną derinį“, – papasakojo S.Leonavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Užsisakykite 15min naujienlaiškius