Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV ir JK ratifikavo sutartį nuskendusio „Titaniko“ nuolaužoms apsaugoti

Didžioji Britanija antradienį sveikino naują sutartį su Jungtinėmis Valstijomis, sudarytą siekiant apsaugoti nuskendusį laivą „Titanikas“ nuo žalos, kurią galėtų padaryti tyrinėtojai ir turistai.
„Titaniko“ liekanos
„Titaniko“ liekanos / Kadras iš vaizdo įrašo

Laivo nuolaužos guli beveik neliestos 4 km gylyje Atlanto vandenyno šiaurėje, kur 1912 metais laivas susidūrė su ledkalniu ir nuskendo.

Tačiau didėjo susirūpinimas dėl lankytojų, pasiimančių suvenyrų ir paliekančių šiukšlių ar net lentelių šio laivo katastrofos 1,5 tūkst. aukų atminimui.

Tarptautinę sutartį galimybėms patekti prie laivo apriboti Didžioji Britanija pasirašė 2003 metais, bet Jungtinės Valstijos ją ratifikavo tik pernai lapkritį.

Kadras iš vaizdo įrašo/„Titaniko“ liekanos
Kadras iš vaizdo įrašo/„Titaniko“ liekanos

Lankydamasi Belfaste Šiaurės Airijoje, kur „Titanikas“ buvo pastatytas, britų laivybos ministrė Nusrat Ghani sakė, kad tai „reikšmingas susitarimas“.

Jis reiškia, kad laivo vieta bus laikoma „daugiau kaip 1,5 tūkst. žmonių amžinojo poilsio vieta“, sakė ministrė, kurios žodžiai cituojami vyriausybės pareiškime.

„JK dabar glaudžiau bendradarbiaus su kitomis Šiaurės Atlanto valstybėmis, kad dar geriau apsaugotų „Titaniko“ nuolaužas“, – sakė N.Ghani.

Kompanijos „Harland and Wolff“ pastatytas „Titanikas“ buvo anuomet didžiausias ir prabangiausias keleivinis laivas. Jis buvo vadinamas „nepaskandinamu“.

1912 metų balandžio 10 dieną jis iš Anglijos Sautamptono uosto pradėjo savo pirmąją kelionę į Niujorką, bet iki ten taip ir nenuplaukė.

Balandžio 15 dieną laivas, kuriuo plaukė maždaug 2 224 keleiviai, susidūrė su ledkalniu, perlūžo ir nugrimzdo į vandenyno dugną.

Nuolaužos buvo surastos 1985 metų rugsėjį už maždaug 350 jūrmylių nuo Niufaundlando Kanadoje.

Nuo to laiko kelios šalys derėjosi dėl tarptautinės sutarties „Titaniko“ nuolaužoms apsaugoti. Katastrofos vietą taip pat saugo UNESCO.

Britanija ir Amerika dabar abi yra priėmusios įstatymus, pagal kuriuos gali leisti arba neleisti žmonėms patekti į „Titaniko“ korpusą ir paimti eksponatų, sakė britų pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius