TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vilniuje – pirmasis burgerių festivalis Lietuvoje

Prieš trejus metų gurmaniško burgerio mada pasiekė Vilnių ir pakeitė kulinarinį miesto veidą. Šiandien kokybiškas biurgeris – palaima mūsų skonio ir kvapo receptoriams, todėl tikro burgerio entuziastai iš sostinės restoranų bei barų kviečia švęsti maisto meną.
Burgeriai
Burgeriai / Organizatorių nuotr.

Burgerių gamintojai populiaraus patiekalo mėgėjus netgi kviečia į pirmąjį Lietuvoje burgerių festivalis – „Vilnius Burger Fest“ – audrins valgytojų pojūčius Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus kieme (Vilniaus g. 41).

„Vietų, kuriose burgeris ant stalo atkeliauja su dalele virtuvės šefo širdies, Vilniuje vis daugiau. Kviesdami vilniečius į burgerių festivalį norime parodyti, kaip smarkiai gurmaniški burgeriai skiriasi nuo siūlomų greito maisto įstaigose. Gurmaniški burgeriai yra ir daug skanesni, ir sveikesni.

Pačiame festivalyje nebus nei konkurencijos tarp dalyvių, nei lankytojų varžybų, kas suvalgys daugiau. Gurmaniškas burgeris yra aukščiau viso to – čia visi kartu švęsime maisto meną ir mėgausimės profesionalių virtuvės šefų kūryba“, – pranešime cituojamas festivalį organizuojančio restorano „Drama Burger“ atstovas Žilvinas Stumbras.

„Vilnius Burger Fest“ kepsnines kaitins, įprastus ar tik šiai šventei sukurtus burgerius ruoš aštuoni Vilniaus restoranai ir barai, šiuo metu puoselėjantys gurmaniško burgerio tradicijas: „Boom! Burgers“, „Burger Geek“, „Drama Burger“, „Indie Bar“, „Le Butcher“, „Marsas“, „Meat Lover's Pub“ ir „Piano Man“. Vienam vakarui į Vilnių taip pat sugrįš svetingiausiu Vilniuje pripažinto restorano „Sofa De Pancho“ lankytojų itin mėgtas meksikietiškas burgeris, o netradicinius burgerius iš itališkų gelato ledų ruoš „Sweet Morello“.

Organizatorių nuotr./Burgeriai
Organizatorių nuotr./Burgeriai

Pasak festivalio organizatorių, lankytojams siūlomų burgerių spektras atspindės įvairovę, kurią galima aptikti šio patiekalo pasaulyje. Čia bus burgerių su devynias dienas ruošta pastrami mėsa – savaitę rūkyta, dvi dienas virta žemoje temperatūroje ir plonai pjaustyta jautiena.

Dalyviai taip pat siūlys burgerius su šlapiuoju būdu brandintos Angus veislės ar rūkytuose pipiruose marinuotos jautienos paplotėliais. Bus burgerių ir su arkliena, itin aštrių ar turinčių saldumo, ir net tokių, kurių skonis primena jausmą, kai išmeti televizorių pro viešbučio langą. Vieni dalyviai pristatys mažus burgerius, vadinamus „sliders“, kiti vadovausis koncepcija „dydis yra svarbu“.

Svarbiausi dalykai, kuriuos pabrėžia visi festivalio dalyviai, yra produktų šviežumas ir lietuviška kilmė, ypatingas dėmesys kokybei bei burgerių sudėtinių dalių išskirtinumas ir, žinoma, jų ruošimas restorano ar baro virtuvėje.

Šimtametės tradicijos ir šiuolaikinis požiūris

Pasaulyje hamburgerio pavadinimu žinomas kulinarijos gaminys istoriją pradėjo XIX ir XX amžių sandūroje. Jo pavadinimas siejamas su Vokietijos miestu Hamburgu – taip, kaip ir frankfurter ar wiener dešrelių su Frankfurtu ir Viena. Pirmasis žinomas hamburgerio paminėjimas datuojamas 1896 m., kai laikraštis „Chicago Daily Tribune“ paminėjo „hamburgerio sumuštinį“ (hamburger sandwich).

Pirmąjį hamburgerį 1900 m. Konektikuto valstijoje sukonstravo išeivis iš Danijos Louis Lassenas , dar kiti šio gaminio pėdsakais atseka iki paties Hamburgo ir šio miesto šefo Otto Kuase.

Kiti šaltiniai teigia, kad pirmąjį hamburgerį 1900 m. Konektikuto valstijoje sukonstravo išeivis iš Danijos Louis Lassenas , dar kiti šio gaminio pėdsakais atseka iki paties Hamburgo ir šio miesto šefo Otto Kuase.

Nacionalinį JAV gyventojų pripažinimą hamburgeris pelnė po 1904 m. Sent Luise įvykusios Pasaulinės parodos, vėliau paplito ir kitose šalyse.

Burgerio kategorijos patiekalai apima ne tik hamburgeriui įprastą maltos jautienos ir kvietinės bandelės derinį, bet itin plačią, įvairios sudėties suvožtinių gamą. Gurmaniškojo burgerio judėjimas pasaulyje atsirado prieš porą dešimtmečių, kai virtuvių šefai suvokė dideles skonių derinimo ir sveikų ingredientų parinkimo galimybes. Iki tol greito maisto kategorijai priskirtas patiekalas įsitaisė prestižinių restoranų valgiaraščiuose, sparčiai ėmė kurtis specializuotos gurmaniško burgerių užeigos.

Organizatorių nuotr./Burgeriai
Organizatorių nuotr./Burgeriai

Burgeriuose gali būti įvairių gyvūnų mėsos – pasaulio jau nebestebina ilgai troškintos ir plėšytos kiaulienos, rūkytos elnienos, žalios lašišos ar kengūrienos burgeriai. Egzistuoja ir vegetariški burgeriai, kuriuose mėsa keičiama portobelo grybais, juodųjų pupelių paplotėliu arba tofu (sojų varške). Taip pat tik nuo šefų fantazijos ir gero skonio priklauso padažų parinkimas, bandelės sudėtis, priedai burgerio viduje ir šalia jo. Burgeriai sėkmingai derinami su skirtingomis alaus ir vyno rūšimis.

Gurmanišką mados karštinę puikiai iliustruoja faktas, kad brangiausias pasaulyje burgeris, kurį galima įsigyti viename Las Vegaso restorane, kainuoja 5000 dolerių. Tiesa, atsisakius su juo pateikiamo vyno butelio, kaina sumažėja iki 4930 dolerių.

„Vilnius Burger fest“ – šį ketvirtadienį, rugpjūčio 6 d.

Festivalio pradžia – 16 val. Vieta – „Piano Man Outside“, Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejaus kiemas (Vilniaus g. 41). Įėjimas į festivalį nemokamas. Organizatoriai primygtinai rekomenduoja turėti vietos skrandyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius