Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

JAV mėgins užkirsti kelią ekonominei depresijai, bet tam reikia beprecedenčių išlaidų

Praėjusią savaitę Rūmų demokratai pristatė savo naujausią su pandemija susijusios pagalbos paketą. Įstatymo projektas numato pagalbą šeimoms, sunkumus patiriantiems miestams ir valstijoms bei papildomas lėšas testavimui, kontaktų atsekimui ir ligoninėms.
Doleris
Doleris / 123RF.com nuotr.

Numatyta suma yra apie 3 trilijonus dolerių – ir projektas pasirodo praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai prezidentas pasirašė maždaug 2 trilijonų dolerių vertės ekonominės pagalbos paketą. Respublikonai užsipuolė įstatymo projektą kaip lengvabūdišką gerų norų sąrašą.

Net amerikiečiai, kenčiantys nuo pandemijos sukeltų sveikatos ir ekonomikos sutrikimų, gali būti šiek tiek priblokšti dėl tokios įspūdingos sumos. Ar tikrai vyriausybė turi išleisti 5 trilijonus dolerių per tris mėnesius? Ar gali Jungtinės Valstijos sau leisti išdalinti tokias neišmatuojamas pinigų sumas?

Atsakymai į šiuos klausimus yra „taip“ ir „tikrai taip“. Smulkiojo verslo veikla visoje šalyje sumažėjo beveik 50 procentų. Šimtai tūkstančių įmonių jau žlugo. Didieji mažmenininkai, tokie kaip „J.Crew“ ir „Neiman Marcus“, pateikė bankroto bylas, o kiti, įskaitant „Macy's“, yra per kelis žingsnius nuo bankroto.

Kai kurių apklausų duomenimis, vos trečdalis amerikiečių teigia dirbantys. Ateinančio mėnesio darbo vietų ataskaita tikriausiai parodys, kad pirmą kartą nuo Antrojo pasaulinio karo dauguma amerikiečių nėra oficialiai įdarbinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Reklama
Energetikos ekspertas: elektros sistema be smegenų – tarsi primityvus organizmas, nesiorientuojantis aplinkoje
Užsisakykite
15min naujienlaiškius