Estijos žiemos ralyje – kontrastingi lietuvių rezultatai: vieni finišavo ant podiumo, kiti – šalia kelio

Savaitgalį Estijoje įvyko „Otepää talveralli 2023“ varžybos. Jose startavo ir keletas Lietuvos ekipažų, o šių varžybų nugalėtoju tapo WRC kalibro lenktynininkas, estas Ottas Tanakas.
Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas
Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas / Komandos nuotr.

Absoliučiu šio ralio nugalėtoju tapęs estas Ottas Tanakas čia varžėsi „Ford Puma Rally1“ WRC automobiliu ir artimiausią persekiotoją Georg Linnamäe aplenkė 2 min. 44,1 sek.

Iš Lietuvos atvykusių ekipažų gretose geriausiai pasirodė Roko Steponavičiaus ir Dovydo Ketvirčio ekipažas. Jie varžėsi „Ford Fiesta N5“ automobiliu ir bendroje įskaitoje užėmė 13-ą vietą, o savo klasėje iškovojo antrąją poziciją, į priekį praleidę tik WRC čempioną Ottą Tanaką.

Varžybos Estijoje nesėkmėmis baigėsi kitiems trims Lietuvos ekipažams. Kajus Samsonas su Justu Vičiūnu bei Vilmantas Padegimas su Tomu Zamara susidūrė su techninėmis problemomis dar pirmoje varžybų dalyje.

Kur kas skaudesnis pasitraukimas iš varžybų įvyko Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno duetui. Septintame greičio ruože jie patyrė avariją ir vertėsi. Ekipažas incidento metu nenukentėjo.

Iki avarijos jie buvo klasifikuojami septintoje vietoje absoliučiai ir klasėje žengė ketvirti.