Europos čempionate nebus E.B.Haalando, bet ant slenksčio atsidūrė islandai

Aštuoniuose Europos stadionuose ketvirtadienio vakarą prasidėjo lemiamos kovos dėl paskutinių keturių bilietų į 2021 m. Europos futbolo čempionatą. Net trijuose stadionuose prireikė 11 m baudinių serijų, o kovą dėl patekimo į žemyno pirmenybes tęsia aštuonios rinktinės.
Erlingas Brautas Haalandas (viduryje)
Erlingas Brautas Haalandas (viduryje) / „Scanpix“ nuotr.

Sužaidus rungtynes Osle paaiškėjo, kad kitų metų vasarą Europos čempionate sirgaliai neišvys vienos ryškiausių jaunųjų kylančių žvaigždžių Erlingo Brauto Haalando.

Norvego atstovaujama rinktinė namuose po pratęsimo 1:2 nusileido Serbijos futbolininkams.

Abu įvarčius serbams įmušė po keitimo pasirodęs Sergejus Milinkovičius-Savičius, savo šalies komandos pergalę išplėšęs 102-ąją minutę fantastiškai gudriu ir precizišku smūgiu perkėlus kamuolį per vartininką.

Dėl patekimo į Europos čempionatą serbai grumsis su škotais, kurie namuose po baudinių serijos palaužė Izraelio rinktinę. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 0:0, o baudinių serijoje škotai neklydo ir laimėjo 5:3.

Kitose rungtynėse pergalę pasiekė dalyvavimo trečiajame didžiajame futbolo turnyre iš eilės siekianti Islandija. Ji namuose 2:1 palaužė Rumunijos rinktinę.

Abu įvarčius 16 ir 35 minutėmis islandams pelnė Gylfi Siggurdsonas. Įdomu tai, kad tas pats islandų lyderis 27-ąją minutę mušė ir 11 m baudinį, bet nuginkluoti vartininko jam nepavyko.

Dėl bilieto į Europos čempionatą islandai kausis su vengrais, kurie svečiuose 3:1 parbloškė Bulgariją.

Į atrankos finalą pateko ir pirmąkart į Europos čempionatą siekianti prasimušti Šiaurės Makedonijos komanda. Ji 2:1 nugalėjo Kosovą ir lemiamoje akistatoje susigrums su jau anksčiau savąsias rungtynes prieš Baltarusiją laimėjusiu Sakartvelu.

Visos keturios finalinės Europos čempionato atrankos akistatos bus žaidžiamos lapkričio 12-ąją.