-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Pratęsimo drama – su laiminga pabaiga: „Riteriai“ peršoko pirmąjį barjerą Europos lygoje

Vilniaus „Riteriai“ tarptautinį sezoną pradėjo pergalingai. Paskutinėje vietoje Lietuvos pirmenybėse žengianti sostinės ekipa po permainingos kovos ir pratęsimo pirmajame Europos lygos atrankos etape 3:2 nugalėjo „Derry City“ klubą iš Šiaurės Airijos.

Rungtynių pradžia „Riteriams“ nebuvo įkvepianti. Varžovai ne tik buvo aktyvesni, bet ir pirmieji pasižymėjo, kai 17-ąją minutę „Riteriai“ paliko per daug laisvės baudos aikštelėje Josephui Thompsonui, o šis nuginklavo Tadą Simaitį.

Rezultatas tapo lygus 39-ąją minutę, kai Donatas Kazlauskas perdavimu iš dešiniojo krašto surado baudos aikštelėje Gytį Paulauską, o šis puikiai kyštelėjo galvą ir kamuolys suspurdėjo tinkle.

Iškart po pertraukos – 49-ąją minutę – LFF stadiono šeimininkai išsiveržė į priekį po to paties G.Paulausko dar vieno įvarčio galva.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./„Riteriai“ – „Derry City“

Šiaurės Airijos klubas pusiausvyrą sugebėjo atstatyti 63-ąją minutę. Eoinas Toalas, buvęs per keletą metrų nuo vartų, sugebėjo pirmas suskubti prie kamuolio ir užtikrintai mušė galva.

Daugiau įvarčių per pagrindinį laiką pelnyta nebuvo, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jau pirmąją papildomo laiko minutę D.Kazlauskas itin gudriai permetė kamuolį per vartininką ir patupdė jį tolimajame vartų kamputyje bei vėl išvedė šeimininkus į priekį.

Įvyko ir itin nemalonus epizodas. Antrajame pratęsimo kėlinyje po keitimo aikštėje pasirodęs Conoras Cliffordas galvomis susidūrė su komandos draugu ir be gyvybės ženklų krito ant vejos. Į aikštę išskubėjo medikai, kurie neštuvais išgabeno futbolininką į greitosios automobilį, o tuomet – į ligoninę.

Kaip 15min po rungtynių sakė „Derry City“ treneris Declanas Devine'as, C.Cliffordui lūžo nosis, futbolininkas patyrė smegenų sutrenkimą.

„Riteriams“ pavyko atsilaikyti ir išlaikyti persvarą iki pat finalinio teisėjo švilpuko.

Ši pergalė klubui garantavo ne tik vietą antrajame Europos lygos atrankos etape, bet ir daugiau nei 200 tūkst. eurų piniginę premiją.

Vilniaus komandos futbolininkai šiose rungtynėse į vartų plotą smūgiavo 4 kartus, varžovai – 7. „Derry City“ kėlė net 11 kampinių, kai aikštės šeimininkai – vos 2.

Rungtynių eiga. „Riteriai“ – „Derry City“ 3:2

Pratęsimas. 3:2

120 min. Viskas! Varžovai dar turėjo keletą progų, tačiau jų išnaudoti nesugebėjo, o „Riteriai“ šoka pergalės šokį!