2017 11 23 /2017 11 24

Europos lygoje – taupymo režimą įjungę lyderiai

Antradienį ir trečiadienį Europoje praūžė Čempionų lygos uraganas, o ketvirtadienį atėjo metas Europos lygai. Kaip ir stipriausiame senojo žemyno futbolo turnyre, čia anksčiau varžovus baudę lyderiai buvo atsargūs ir dėl pergalių nesidraskė.
Olivieris Giroud
Olivieris Giroud / „Scanpix“/AP nuotr.

Kiek netikėtai išvykoje kluptelėjo Londono „Arsenal“ klubas. Anglijos ekipa išvykoje 0:1 nusileido „FC Koln“ klubui iš Vokietijos.

Vienintelį susitikimo įvartį mušė Sehrou Guirassy, kuris 62-ąją minutę realizavo 11 metrų baudinį.

Tačiau net ir pralaimėjimas „Arsenal“ situacijos neapsunkino, mat anglai turi 10 taškų, o „FC Koln“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“, surinkę po 6 taškus, dalinasi antrą ir trečią vietas.

Penktoje vietoje Italijos čempionate žengiantis Romos „Lazio“ klubas neįveikė šeštąją vietą Olandijoje užimančio Arnhemo „Vitesse“. Rungtynės baigėsi 1:1.

Pirmieji Olimpiniame stadione į priekį išsiveržė svečiai iš Olandijos. 13-ąją minutę puikiu baudos smūgiu įvartį pelnė Bryanas Linssenas.

Prieš pertrauką, 42-ąją minutę, rezultatą puikiu smūgiu „iš oro“ išlygino Luisas Alberto.

Tačiau „Lazio“, kaip ir „Arsenal“, galėjo taupytis, mat jau turi kelialapį į kitą etapą ir su 13 taškų K grupėje yra pirmi. Antras žengia „Nice“ klubas, turintis 9 taškus, „Vitesse“ – paskutinė su vos dviem taškais.

Svarbią pergalę iškovojo Bilbao „Athletic“ ekipa, namuose 3:2 palaužusi Berlyno „Hertha“ vienuolikę.

Vokiečius į priekį 26-ąją minutę smūgiu galva išvedė Matthewsas Leckie, tačiau jau 35-ąją minutę nuo 11 metrų žymos nesuklydo Artizas Adurizas.

Dar iki pertraukos „Hertha“ vėl įgijo pranašumą, kuomet 36-ąją minutę greitoje atakoje pasižymėjo Davie Selke.

Po pertraukos dar kartą 11 metrų baudinį realizavo Artizas Adurizas, o 82-ąją minutę baskų stadioną susprogdino pergalingą įvartį pelnęs Inaki Williamsas.

J grupėje su 10 taškų pirmauja Švedijos klubas „Ostersunds FK“, antri žengia pergalę išplėšę „Athletic“ futbolininkai, jie turi 8 taškus. Ant kulnų baskams lipa Luhansko „Ziora“, turinti 6 taškus, o Berlyno „Hertha“ su 4 taškais yra paskutinė.