Lietuva nesulaikė serbų įvarčių mašinos, V.Urbonas įėjo į liūdną istoriją

Penktasis pralaimėjimas iš eilės. Pirmadienio vakarą nuo traumų ir vidinių rūpesčių apsunkusi Lietuvos futbolo rinktinė iš paskutiniųjų bandė sulaikyti ambicijų įšokti į „Euro 2020“ traukinį dar neprarandančią Serbiją, tačiau varžovams užteko vos kelių minučių antrojo kėlinio pradžioje, kad įmuštų du kartus, o viltis atgaivinęs Donato Kazlausko smūgis tebuvo vienas – 1:2.
Rungtynės dėl garbės: Lietuva – Serbija
Aleksandras Mitrovičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Mantas Kuklys, Ernestas Šetkus, Deimantas Petravičius, Mindaugas Palionis, Emilijus Zubas, Vytautas Andriuškevičius – tai aštuonios pavardės, kurių dėl įvairių priežasčių šį kartą nebuvo V.Urbono taktinėje dėlionėje, tačiau nepaisant to, treneris į mūšį su serbais leidosi ypač ryžtingai nusiteikęs.

Visgi realybė pasirodė visai kitokia. Lietuviai pirmą kartą šiame atrankos cikle nepraleido įvarčio per pirmą kėlinį, tačiau to neužteko.

„Atidžiai!“ – suriko V.Urbonas, kai serbai iš karto po pertraukos pabandė surengti mūsų vartų apgultį. Deja, trenerio balsas prapuolė tyruose.

49-ąją minutę Aleksandras Mitrovičius iš kelių metrų pradėjo Lietuvos vartų bombardavimą, o po trijų minučių panašiu smūgiu iš panašaus atstumo persvarą padvigubino.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aleksandras Mitrovičius

„Siūlau atidžiau pasižiūrėti pirmą įvartį“, – serbų žurnalistams vėliau pasakys V.Urbonas, turėdamas omenyje, kad puolėjas prasižengė prieš Liną Klimavičių, tačiau mačui vadovavusio lenko Paweło Raczkowskio švilpukas tylėjo.

Londono „Fulham“ puolėjo pavardė Lietuvos gynėjams pastaruoju metu yra virtusi košmaru. Jis per pastarąsias trejas tarpusavio rungtynes į lietuvių vartus įmušė penkis įvarčius bei sugebėjo pasižymėti jau penktose serbų rungtynėse iš eilės (7 įvarčiai).

80-ąją minutę tribūnos stipriai atgijo, kai vos prieš kelias minutes aikštėje pasirodęs Donatas Kazlauskas taikliai pykštelėjo iš baudos aikštelės kampo, tačiau ištraukti antrojo taško šiame atrankos cikle mūsiškiams nepavyko.

Tampa akivaizdu, kad kalbėti apie namų sienų pranašumą ir dirbtinės dangos faktorių, kai dabartinė Lietuvos rinktinė žaidžia LFF stadione, – nėra prasmės. Per dešimt pastarųjų dvikovų savo aikštėje lietuviai tik sykį sužaidė lygiosiomis ir patyrė net devynis pralaimėjimus. Kad futbolas lietuviams įdomus tik tada, kai atvyksta Cristiano Ronaldo, puikiai iliustruoja tuščių kėdžių kiekis, kuris gana šiltą pirmadienio vakarą stipriai badė akis, nors aikštėje lakstė „Roma“, „Sevilla“, Frankfurto „Eintracht“, „Marseille“ ar Londono „Fulham“ klubų žvaigždės.

Tai buvo devintasis mūsiškių mūšis su serbais. Aštuonis sykius pergalę šventė varžovai, kartą laimėti pavyko lietuviams. Tas vienintelis kartas nutiko lygiai prieš dešimt metų Marijampolėje, kai nuo vandens permirkusioje aikštėje mūsiškiai laimėjo 2:1. Visgi prieš tą dvikovą serbai jau turėjo kelialapį į 2010 metų pasaulio čempionatą, o vėliau paaiškėjo, kad ir koeficientų svyravimai lažybų rinkose buvo kiek neįprasti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Urbonas

Šį kartą serbai buvo labiau motyvuoti. Kitokį turime ir rezultatą. Svečių nusiteikimas tapo akivaizdžiai kitoks antroje rungtynių pusėje, kai pertraukos metu jie sužinojo, jog kitame grupės mače Ukraina dviem įvarčiais pirmauja prieš Portugaliją ir įskėlė vilties kibirkštį.

„Kovosime dėl pergalės“, – prieš šį mačą ambicingai pareiškė V.Urbonas. Pirmosios pergalės paieškos dabartiniam rinktinės strategui tikrai užtruko. Po pirmadienio vakaro jis tapo pirmuoju treneriu Lietuvos futbolo istorijoje, kuriam nepavyko laimėti nė karto per pirmąsias aštuonerias rungtynes.

Raimondas Žutautas 2010 3

51-erių metų stratego kraitis kol kas labai kuklus. Lygiosios draugiškame mače su Azerbaidžanu (0:0) ir taškas, iškovotas žaidžiant „Euro 2020“ atrankos rungtynes su Liuksemburgu. Likę šeši mačai – pralaimėjimai, iš kurių vos du patirti mažesniu nei dviejų įvarčių skirtumu.

Lithuania Serbia
Lietuva – Serbija 1:2
49' [0:1] Aleksandras Mitrovičius
52 [0:2] Aleksandras Mitrovičius
80' [1:2] Donatas Kazlauskas

Lietuva (4-3-2-1): Vytautas Černiauskas, Rolandas Baravykas, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius, Saulius Mikoliūnas; Modestas Vorobjovas, Paulius Golubickas (73' Yellow cardDonatas Kazlauskas), Domantas Šimkus; Ovidijus Verbickas (56' Artūras Žulpa), Justas Lasickas; Deivydas Matulevičius (64' Yellow cardKarolis Laukžemis).

Serbija (4-2-3-1): Marko Dmitrovičius; Nemanja Miletičius, Nikola Milenkovičius, Aleksandras Kolarovas, Filipas Mladenovičius; Nemanja Maksimovičius, Luka Milivojevičius (72' Saša Lukičius); Filipas Kostičius (46' Mijatas Gačinovičius), Yellow cardAdemas Ljajičius (85' Nemanja Gudeljis), Nemanja Radonjičius, Aleksandras Mitrovičius.

41% Kamuolio kontrolė 59%
400 (279, 74%) Perdavimai (tikslūs) 579 (478, 83%)
2 Geltonos kortelės 1
16 Pražangos 19

Kitose B grupės rungtynėse Ukraina Kijeve 2:1 nugalėjo Portugaliją ir trečią kartą iš eilės užsitikrino vietą Senojo žemyno pirmenybių finaliniame etape.

II kėlinys. Lietuva – Serbija 1:2.

Rungtynės baigiasi. Deja, pralaimime penktą kartą iš eilės.

93 min. Nuostabi proga išplėšti tašką. Po puikaus Donato Kazlausko perdavimo Karolis Laukžemis vos neuždaro jo įvarčiu. Trūko labai labai nedaug.

87 min. Lietuviams pasiseka. Aleksandras Mitrovičius turi nuostabią progą, bet iš kelių metrų galva smūgiavo tiesiai į vartininką.

86 min. Po pelnyto įvarčio lietuviai atrodo ypač užsivedę. Žaidimas persikelia į serbų aikštės pusę.

80 min. ĮVARTIS!!! Prireikia vos kelių minučių, jog Donatas Kazlauskas pelnytų įvartį. „Riterių“ puolėjas drąsiai sužaidžia vienas prieš vieną ir galingu smūgiu siunčia kamuolį į varžovų vartus – 1:2!

73 min. Trečias lietuvių keitimas. Donatas Kazlauskas keičia Paulių Golubicką.

70 min. Lietuvos aktyviausių sirgalių saujelė iškelia plakatą, skirtą LFF atstovams. „Liks banai – neliks mūsų“, – rašoma jame.

69 min. Nemanja Radonjičiaus galingas šūvis stipriai atitrūkus nuo gynėjų. Vytautas Černiauskas atremia smūgį.

60 min. Antrasis kėlinys akivaizdžiai priklauso serbams. Jie ramiai ritinėja kamuolį ir žaidžia lietuvių aikštės pusėje.

56 min. Keitimas Lietuvos sudėtyje. Ovidijų Verbicką pakeitė Artūras Žulpa.

52 min. ĮVARTIS! Vėl Aleksandras Mitrovičius. Vėl iš labai arti. 0:2.

49 min. ĮVARTIS! Deja. Adamas Ljajičius atlieka nuostabų reidą dešiniajame baudos aikštelės krašte bei išguldo gynėjus. Seka perdavimas link vartų, o iš čia Aleksandras Mitrovičius nesunkiai siunčia kamuolį į vartus. 0:1.

Pirmo kėlinio pabaiga.

Lietuviai pirmą kartą šiame atrankos cikle nepraleido įvarčio per pirmą kėlinį.

34 min. Ovidijus Verbickas bando užklupti varžovų vartininką nepasiruošusį, bet tolimą jo smūgį Marko Dmitrovičius sugauna.

28 min. Fantastiškas Vytauto Černiausko epizodas. Aleksandras Mitrovičius labai pavojingai smūgiuoja galva po Luka Milivojevičiaus perdavimo, tačiau lietuvių vartininkas traukia kamuolį iš apatinio vartų kampo.

26 min. Gana solidus lietuvių žaidimas aikštės viduryje. Pirmą atakų škvalą mūsiškiai, panašu, jog atlaikė.

18 min. Saulius Mikoliūnas baudos aikštelės prieigose sužaidė ranka. Aleksandro Kolarovo smūgis kaire koja – labai pavojingas, bet kamuolys skrieja greta virpsto.

15 min. Rungtynių tempas šiek tiek krenta. Serbai aktyvesni, bet lietuviams pavyksta sėkmingai gintis.

5 min. Audringa pradžia. Lietuviai turi netikėtą progą. Po išbėgusio vartininko klaidos, šansą kairiam krašte turi Paulius Golubickas. Marijampolės „Sūduvos“ saugas siunčia kamuolį į vartus, tačiau jį krūtine atmuša ant vartų linijos stovintis Aleksandras Kolarovas.

4 min. Dar vienas labai didelis gaisras prie lietuvių vartų. Po Domanto Šimkaus pozicinės klaidos vienas prieš vartininką iššoka Ademas Ljajičius, tačiau akimirką uždelsia ir pergudrauti Vytauto Černiausko nesugeba.

3 min. Pirmas realus pavojus prie lietuvių vartų. Gavęs aštrų perdavimą iš dešinio krašto, kamuolio iš kelių metrų atstumo į vartus nepasiunčia Aleksandras Mitrovičius.

Valdas Urbonas į aikštę nuo pirmųjų minučių metė net septynis A lygoje žaidžiančius futbolininkus.