Charakteris ir kova, bet ne pergalė: Lietuvos rinktinė neįveikė Liuksemburgo

Lietuvos futbolo rinktinė parodė charakterį, tačiau pergalės nepasiekė. Valdo Urbono auklėtiniai 2020-ųjų Europos čempionato atrankos rungtynėse 1:1 sužaidė prieš Liuksemburgą. Pusę susitikimo lietuviai žaidė turėdami vienu žaidėju mažiau, o galiausiai liko devyniese prieš vienuolika.
Arvydas Novikovas
Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Liuksemburgas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pirmosios šių komandų rungtynės Liuksemburge kovo pabaigoje baigėsi lietuvių pralaimėjimu 1:2.

Susitikimas Vilniuje prasidėjo optimistiškai – Lietuvos komanda sukūrė keletą neblogų progų, bet įvarčio nepelnė.

Varžovai tvarkingai gynėsi ir sulaukė šanso 21-ąją minutę. Gersonas Rodriguesas gavo perdavimą, apsisuko, suklaidino Vytautą Andriuškevičių ir pasiuntė kamuolį į Džiugo Bartkaus ginamus vartus.

Tai nebuvo vienintelis negatyvas pirmajame kėlinyje – 42-ąją minutę Saulius Mikoliūnas buvo išvarytas iš aikštės už antrąją geltoną kortelę.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Liuksemburgas

Rezultatas tapo lygus 74-ąją minutę, kai Karolis Laukžemis susistabdė kamuolį ir jį paliko Arvydui Novikovui, o šis šovė neatremiamą smūgį į vartus.

Pačioje mačo pabaigoje antrą geltoną kortelę gavo ir Modestas Vorobjovas, tad susitikimą lietuviai baigė žaisdami devyniese.

Lietuvos rinktinė dar lipo ant Liuksemburgo vartų, kėlė vieną kampinį po kito, bet pergalės išplėšti nepavyko. Iš viso lietuviai nuo kampinio gairelės kamuolį siuntė net 13 kartų, o varžovai – vos dukart.

Kitas rungtynes Lietuvos komanda pirmadienį žais su Serbijos nacionaline ekipa.

Antras kėlinys. Lietuva – Liuksemburgas 1:1

90 min. Rungtynės baigėsi. Rezultatas – 1:1.

82 min. Pavojinga proga prie Lietuvos vartų. Laimei, kamuolys skriejo šalia virpsto.

81 min. Dar vienas kamuolys per kampinį buvo pristatytas K.Laukžemiui, bet puolėjas nepataikė į vartus.

79 min. K.Laukžemis turėjo puikią progą, bet jo po kampinio galva smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

74 min. Pagaliau! Karolis Laukžemis puikiai įkirto į baudos aikštelę, užsikirto su kamuoliu, tačiau paliko jį Arvydui Novikovui, kuris smeigė vinį į vartų tinklą! Rezultatas lygus – 1:1.

71 min. Teisėjas jaučia vis didesnį spaudimą iš lietuvių – mūsų rinktinė protestuoja dėl užfiksuotos pražangos.

58 min. Grubi klaida prie savų vartų vos nesibaigė įvarčiu į Lietuvos vartus.

57 min. Po D.Šimkaus pražangos M.Vorobjovas dar pakirto varžovą ir aikštėje užvirė aistros.

55 min. Karolis Laukžemis pakeitė Nerijų Valskį.

53 min. F.Černychas pabandė išradingai pasiųsti kamuolį į vartus, bet vartininkas į smūgį sureagavo.

52 min. Paulių Golubicką pakeitė Domantas Šimkus.

46 min. F.Černychas iššoko vienas prieš vartininką, bet įvarčio nepelnė.

45 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Liuksemburgas 0:1

42 min. S.Mikoliūnas už šiurkščią pražangą užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo išvarytas iš aikštės.

39 min. P.Golubickas bandė apgauti teisėją ir krito baudos aikštelėje, bet gavo geltoną kortelę už vaidybą.

37 min. Skaudus vaizdas Lietuvos rinktinės gerbėjams – traumą patyrė F.Černychas. Vis tik puolėjas pats paliko aikštę. Laimei, kapitonas tęsė susitikimą.

31 min. Geras tolimas P.Golubicko smūgis, bet kamuolys skriejo virš vartų.

25 min. P.Golubickas gerai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, bet V.Slivkos smūgį atrėmė vartininkas.

21 min. Na štai... Įvartis. Lietuvos rinktinės gynyba vienai atakai tiesiog pranyko, o G.Rodriguesas turėjo laiko ir apsisukti, ir prisitaikyti, ir pasiųsti kamuolį į Dž.Bartkaus vartus. Lietuva atsilieka – 0:1.

19 min. Dar vienas gaisrelis prie varžovų vartų, bet smūgis į vartus blokuotas.

15 min. Puiki Lietuvos rinktinė kontrataka. Ją smūgiu užbaigė A.Novikovas, bet kamuolį į užribį nukreipė vartininkas. Kol kas pozityvo nemažai.

12 min. Geras perdavimas į baudos aikštelę, bet F.Černychas galva kamuolio nepasiekė.

9 min. Liuksemburgas surengė pavojingą išpuolį. Laimei, varžovo smūgį pavyko blokuoti.

5 min. S.Mikoliūnas už šiurkščią pražangą nubaustas geltona kortele.

3 min. A.Novikovas turėjo pirmąją lietuvių progą, bet jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į gyvatvorę.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Likus 1 val. Lietuvos rinktinės sudėtyje – net šeši pakeitimai lyginant su pirmosiomis tarpusavio rungtynėmis.

Komandų sudėtys:

Lietuva: Džiugas Bartkus, Linas Klimavičius, Marius Palionis, Vytautas Andriuškevičius, Paulius Golubickas, Arvydas Novikovas, Saulius Mikoliūnas, Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas, Nerijus Valskis, Fiodoras Černychas.

Liuksemburgas: Anthony Marisas, Vahidas Selimovičius, Larsas Gersonas, Christopheris Martinsas, Vincentas Thillas, Leandro Martinsas, Gersonas Rodriguesas, Laurentas Jansas, Dave'as Turpelis.

Pradžia – 21:45.