2022 09 24 /23:48

C.Ronaldo liejo kraują, bet portugalai tapo grupės lyderiais – ispanai krito Šveicarijoje

Portugalai laimėjo Cristiano Ronaldo krauju paženklintą mačą Čekijoje ir pasinaudoję ispanų nesėkme tapo UEFA Tautų lygos A diviziono 2 grupės lyderiais.
Cristiano Ronaldo po susidūrimo su čekų vartininku pasruvo kraujais
Cristiano Ronaldo po susidūrimo su čekų vartininku pasruvo kraujais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Portugalijos rinktinė išvykoje 4:0 nugalėjo Čekijos futbolininkus.

Tris įvarčius pelnė „Manchester United“ žaidėjai – Diego Dalotas (33 ir 52 min.) bei Bruno Fernandesas (45+2 min.).

Mačo pabaigoje pasižymėjo ir Diogo Jota (82 min.).

Patrikas Schickas per teisėjo pridėtą laiką pirmajame kėlinyje galėjo sušvelninti skirtumą, bet nerealizavo baudinio.

Be keitimo žaidęs ir paskutiniam įvarčiui asistavęs Cristiano Ronaldo šiame mače patyrė ir nemalonų incidentą.

Po susidūrimo su čekų vartininku Tomasu Vacliku portugalų žvaigždė pasruvo kraujais, bet suteikus pagalbą galėjo tęsti rungtynes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo po susidūrimo su čekų vartininku pasruvo kraujais

Pergalė portugalams leido pakilti į pirmąją poziciją grupėje, mat lyderiavę ispanai patyrė nesėkmę Šveicarijoje.

Šveicarai rungtynes laimėjo 2:1.

Šveicarams įvarčius pelnė Manuelis Akanji (21 min.) ir Breelas Embolo (58 min.). Ispanų gretose pasižymėjo Jordi Alba (55 min.).

Šveicarai sugebėjo laimėti, nors kamuolį kontroliavo vos 26 proc. laiko.

AFP/„Scanpix“ nuotr./UEFA Tautų lygos rungtynės Šveicarija – Ispanija
Standings provided by SofaScore
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukraina – Armėnija

Triuškinančią pergalę pasiekė Ukrainos rinktinė, B diviziono 1 grupėje rezultatu 5:0 nugalėjusi Armėnijos futbolininkus.

Įvarčius pelnė Oleksandras Tymčykas (22 min.), Oleksandras Zubkovas (57 min.), Artiomas Dovbykas (69 ir 84 min.) ir Danylo Ignatenko (81 min.).

Kitose grupės rungtynėse Škotija rezultatu 2:1 nugalėjo Airijos rinktinę ir išsaugojo pirmąją vietą grupėje.

Airija išsiveržė į priekį 18-ą minutę, kai pasižymėjo Johnas Eganas.

Tačiau 49-ą minutę Jackas Hendry išlygino, o 82-ą minutę – Ryanas Christie persvėrė rezultatą škotų naudai, realizuodamas baudinį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Erlingas Haalandas

Pirmą pralaimėjimą B diviziono 4 grupėje patyrė Norvegijos rinktinė, išvykoje 1:2 nusileidusi Slovėnijai.

Erlingas Haalandas norvegus išvedė į priekį 47-ą minutę, bet slovėnai ne tik išsigelbėjo nuo pralaimėjimo, bet ir išplėšė pergalę. 69-ą minutę pasižymėjo Andražas Šporaras, o 81-ą – Benjaminas Šeško.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Aleksandras Mitrovičius

Taškais su norvegais susilygino serbai, kurie rezultatu 4:1 sudaužė Švedijos rinktinę.

Ši pirmoji išsiveržė į priekį, kai 15-ą minutę tikslų smūgį atliko Viktoras Claessonas.

Tačiau Aleksandras Mitrovičius atsakė "hat-trick'u", sumušdamas įvarčius 18-ą, 45-ą ir 48-ą minutėmis, o dar vieną įvartį pridėjo Saša Lukičius (70 min.).

Vienas mačas sužaistas B diviziono 2 grupėje – Izraelis namuose 2:1 nugalėjo Albaniją.

Shonas Weissmanas 46-ą minutę išvedė Izraelį į priekį, o kai Myrto Uzuni pasižymėjo 88-ą minutę, atrodė, kad albanai pralaimėjimo išvengs.

Vis dėlto 92-ą minutę Tai Baribo išplėšė Izraeliui pergalę, kuri trijų komandų grupėje užtikrino izraeliečiams pirmąją vietą.

Primename, kad iš šios grupės buvo pašalinta Rusijos komanda.

C diviziono 2 grupėje šiek tiek sumaišties įnešė pirmoji Šiaurės Airijos pergalė. Šiaurės airiai rezultatu 2:1 įveikė Kosovo rinktinę ir sustiprino savo šansus pakilti nuo dugno.

Išvykoje žaidęs Kosovas pirmavo po 58-ą minutę Vedato Muriqi pelnyto įvarčio, bet per likusį pusvalandį šeimininkai išsigelbėjo tiksliais
Gavino Whyte'o (82 min.) ir Josho Magenniso (92 min.) smūgiais.

Po keturių pergalių iš eilės pralaimėjimą patyrė Graikijos rinktinė, išvykoje 0:1 nusileidusi Kiprui. Vienintelį susitikimo įvartį 18-ą minutę pelnė Marinos Tzionis.