2018 06 13

Pagirtinai kovojusi Lietuvos rankinio rinktinė nepateko į pasaulio čempionatą

Lietuvos rankinio rinktinė trečiadienio vakarą Reikjavike pagirtinai kovojo prieš elitinę Islandijos komandą, bet galiausiai krito 31:34 ir nepateko į 2019 metų pasaulio čempionatą. Rungtynės Vilniuje baigėsi lygiosiomis 27:27. Taip pat atkakliai klostėsi mačas ir Islandijoje, bet islandai įrodė pranašumą prieš Artūro Juškėno auklėtinius.
Rankinio rungtynės: Lietuva - Islandija
Rankinio rungtynės: Lietuva - Islandija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Islandai buvo laikomi stipriais poros favoritais, tačiau Lietuvos rinktinė kibo varžovams į atlapus nuo pat rungtynių pradžios. Pirmojo kėlinio pabaigoje islandai buvo atitrūkę 17:13, tačiau po pirmųjų 30 minučių lietuviai atsiliko tik 16:18.

Tokia pat atkakli kova virė ir antrajame kėlinyje. Islandai vis atitrūkdavo, bet lietuviams pavykdavo sumažinti skirtumą. Likus žaisti keturias minutes, islandai pirmavo 32:29, lietuviai dar turėjo šansų pretenduoti į lygiąsias, kurių būtų užtekę pirmą kartą per 21 metus patekti į pasaulio čempionatą, bet svarbiu metu suklydo Mindaugas Dumčius ir rungtynes pergalingai baigė islandai.

Lietuvos rinktinę į priekį vedė net 8 įvarčius pelnęs Aidenas Malašinskas. 6 įvarčius pridėjo Mindaugas Tarcijonas, penkis – M.Dumčius, keturis – Mindaugas Urbonas.

Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Morkūnas atrėmė net 17 varžovų smūgių.

Praėjusį penktadienį Lietuvos rankinio rinktinės treneris ir jo vyrai paliko aikštę džiaugsmingai dauždami delnais su sirgaliais, paneigę lažybininkų prognozes.

Lietuvių šansai laimėti buvo vertinami tris kartus prasčiau nei islandų, bet pirmąjį atkrintamųjų varžybų mačą šeimininkai baigė „Siemens“ arenos švieslentėje regėdami skaičius savo naudai – 28:27.

Kol lietuviai spaudos konferencijoje džiaugėsi psichologiškai svarbia pergale prieš tituluotus varžovus, rungtynių komisaras latvis Valerijus Jaskinas pasikalbėjo su islandais, paskambino į Europos rankinio federaciją ir nubraukė vieną šeimininkų įvartį. Rezultatas tapo 27:27.

Iki šiol vienintelį kartą pasaulio čempionate lietuviai yra žaidę 1997-aisiais, kai pirmenybės vyko Japonijoje. Tuomet mūsiškiai tarp 24 komandų užėmė aukštą 10-ąją vietą.

Lietuva: Aidenas Malašinskas 8, Mindaugas Tarcijonas 6, Mindaugas Dumčius 5, Mindaugas Urbonas 4, Rolandas Bernatonis 3, Gerdas Babarskas ir Jonas Truchanovičius po 2, Žanas Virbauskas 1.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Islandija – Lietuva 34:31

60 min. Islandai jau šventė pergalę ir patekimą į pasaulio čempionatą. R.Bernatonis dar pasižymėjo įvarčiu, bet tai neišgelbėjo.

59 min. Islandai tuo pasinaudojo. A.Malašinskas dar bandė gelbėti lietuvius – 30:33.

57 min. M.Dumčius prarado kamuolį. Ši klaida gali kainuoti labai brangiai.

56 min. A.Malašinskas mažino skirtumą 29:32.

55 min. Varžovai po A.Malašinsko klaidos išsiveržė į priekį jau keturiais įvarčiais 32:28.

53 min. Islandai vėl pirmauja 30:28.

52 min. M.Tarcijonas įmetė du įvarčius iš eilės – 28:29.

51 min. Islandai vėl pirmauja 28:26, o G.Babarskas šalinamas iš aikštės 2 minutėms.

49 min. M.Dumčius įmetė įvartį, bet R.Bernatonis pašalintas iš aikštės dviem minutėms – 26:27.

47 min. M.Urbonas dviem įvarčiais iš eilės mažino skirtumą 25:26.

46 min. Islandai vėl pirmauja trimis įvarčiais 26:23.

43 min. M.Urbonas vėl švelnino rezultatą 23:25. Deja, dviem minutėms iš žaidimo pašalintas G.Babarskas.

42 min. A.Malašinskas įmetė į tuščius vartus – 22:24.

41 min. M.Tarcijonas sumažino skirtumą 21:24.

40 min. Islandai padidino persvarą iki keturių įvarčių 24:20.

38 min. Islandai vėl atitrūko 23:20 ir A.Juškėnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

35 min. A.Malašinskas išlygino rezultatą 7 m baudos smūgiu. G.Morkūnas atrėmė tris varžovų smūgius iš eilės – 20:20.

33 min. A.Malašinskas išlygino rezultatą – 19:19.

32 min. Islandai atsakė rezultatyviu išpuoliu. R.Bernatonis pelnė antrąjį įvartį – 18:19.

31 min. A.Malašinskas sumažino skirtumą iki minimalaus 17:18.

Pirmasis kėlinys: Islandija – Lietuva 18:16

30 min. Rolandas Bernatonis dar labiau sušvelnino rezultatą ir pakiliai baigė pirmąjį kėlinį.

28 min. Žanas Virbauskas nutraukė lietuvių įvarčių tylą. Netrukus pasižymėjo ir G.Babarskas – 15:18.

26 min. J.Truchanovičius jau antrą kartą šiose rungtynėse pašalinamas iš žaidimo dviems minutėms. Islandai tuo greitai pasinaudojo – 17:13. Tai kol kas didžiausias varžovų pranašumas šiose rungtynėse.

24 min. Islandai išsiveržė į priekį 16:13.

23 min. Lietuvos vartininkas Giedrius Morkūnas atrėmė du iš eilės varžovų baudinius.

21 min. J.Truchanovičius išlygino rezultatą po to, kai dviems minutėms buvo išvarytas Arnaras Arnarssonas. Po islandų įvarčio Lietuvos rinktinės treneris Artūras Juškėnas paprašė pertraukėlės – 14:13.

20 min. Islandai išsiveržė į priekį 13:12.

18 min. A.Malašinskas ir M.Dumčius pasidalijo po įvartį ir lietuviai vėl pirmavo – 12:11.

17 min. A.Malašinskas pelnė antrąjį įvartį, tačiau islandai atsakė dviem įvarčiais iš eilės – 10:10.

16 min. J.Truchanovičius pelnė pirmą įvartį – 9:7.

15 min. M.Tarcijonas jau pelnė trečiąjį įvartį. Netrukus Arnóras Gunnarssonas gavo raudoną kortelę ir buvo pašalintas po to, kai realizuodamas 7 m baudinį metė kamuolį tiesiai vartininkui Aisčiui Pažemeckui į galvą – 8:7.

13 min. Gerdas Babarskas taip pat pelnė įvartį, bet islandai atsakė tuo pačiu – 7:7.

12 min. Islandai įmetė baudinį, bet M.Tarcijonas pelnė antrą įvartį – 6:5.

11 min. M.Dumčius sugrąžino persvarą Lietuvai – 5:4.

10 min. Islandai sumažino atsilikimą 3:4, o dviems minutėms iš aikštės pašalintas Jonas Truchanovičius. Netrukus po to islandai išlygino rezultatą – 4:4.

7 min. Po islandų išpuolio Mindaugas Dumčius sugrąžino dviejų įvarčių persvarą – 4:2.

5 min. Mindaugas Tarcijonas išvedė lietuvius į priekį. Aidenas Malašinskas padidino persvarą – 3:1.

3 min. Islandai pirmieji išsiveržė į priekį, bet Mindaugas Urbonas netrukus išlygino rezultatą 1:1.