2014 02 12

Kvapą gniaužiančiose laisvojo nardymo varžybose Rygoje – lietuvės sidabras ir bronza

Vasario 8–9 dienomis Latvijoje vyko „Riga Freediving Cup 2014 AIDA“ laisvojo nardymo varžybos pagal AIDA (Tarptautinę APNEA vystymo asociaciją) teisėjavimo bei vertinimo sistemą. Lietuviai iš kaimyninės šalies parsivežė du apdovanojimus – sidabrą ir bronzą.
Jurijus Nesvatas
Jurijus Nesvatas / Arvydo Šidlausko nuotr.
Temos: 1 Ryga

Sportininkai dalyvavo trijose rungtyse:

STA – statika (kvėpavimo sulaikymas po vandeniu, gulint vandens paviršiuje)
DNF – nėrimas į tolį be plaukmenų
DYN– nėrimas į tolį su plaukmenimis.

Šių metų varžybos sutraukė daug pajėgių sportininkų. Asmeninėje įskaitoje dalyvavo  44 sportininkai  iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Olandijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos.

Lietuvai atstovavo Laisvojo Nardymo ir Povandenines Žuklės Asociacijos (LNPŽA) „Vienu Įkvėpimu“ sportininkai: Olga Špitaliova, Svetlana Kušnariova, Jurijus Nesvatas, Tadas Jurgaitis, Mindaugas Kreivėnas ir Giedrius Žilinskas.

Komandinėje įskaitoje šiais metais varžėsi 10 komandų, kiekvienoje po 3 sportininkus. Nuo šių metų buvo įvesta nauja taisyklė – komandoje turėjo būti bent viena moteris.  Mūsų sportininkai subūrė dvi komandas „freedive.lt“ ir „freedive.lt2“.

Siekti rekordų trukdė klaidos

Pirmą varžybų dieną buvo varžomasi STA ir DNF rungtyse. M.Kreivėnas STA rungtyje parodė Lietuvos rekordo vertą rezultatą – 6:29 minutes, bet padarė klaidų, todėl rezultatas buvo neįskaitytas.

O.Špitaliova išbuvo po vandeniu 4:38 minutes ir pagerino Lietuvos rekordą.

DNF rungtyje T.Jurgaitis pranėrė 130 metrų, bet buvo diskvalifikuotas ir dar vienas Lietuvos rekordas liko nepagerintas.

Antrą varžybų dieną sportininkai varžėsi DYN rungtyje. „Freedive.lt“ komandos nariai O.Špitaliova, pranėrusi 157 metrus, ir T.Jurgaitis, pranėręs 150 metrų pagerino, Lietuvos rekordus.

Be medalių neliko

Neįskaityti rezultatai šių metų varžybose aukštų vietų užimti neleido, bet lietuviai be medalių neliko.

O.Špitaliova STA rungtyje moterų įskaitoje užėmė III vietą bei DYN rungtyje – II vietą ir pasipuošė sidabro ir bronzos medaliais.

Taip pat ji užėmė ir aukščiausią vietą bendroje sportininkų įskaitoje – 14.

Varžybos Rygoje pritraukė daug labai aukšto lygio sportininkų, kurie pasiekė nemažai tiek asmeninių rekordų, tiek šalių rekordų.

Vyrų individualioje įskaitoje 1 vietą užėmė švedas Karlssonas Valdemaras – 256,0 balai (STA – 7:05 min.; DNF – 141 m; DYN – 201 m).

Moterų individualioje įskaitoje 1 vietą užėmė rusė Ovodova Natalia – 193,9 balai (STA – 4:12 min. DNF – 118 m; DYN – 169 m).

Komandinėje įskaitoje nugalėjo švedų komanda „Team Sandra“.

Tuo tarpu lietuvių komandos Freedive.lt užėmė penktą ir Freedive.lt2 užėmė septintą vietas.