2018 08 04

Pasaulio čempionato sprinto finale Lietuvos orientacininkai – už 20-uko ribų

Visą šeštadienį Latvijos sostinės širdyje virė pirmenybių aistros. Ryte vyko pasaulio orientavimosi sporto čempionato sprinto kvalifikacijos etapas, o popiet – finalas. Siaurose Rygos gatvelėse įveikęs sprinto trasą geriausiai tarp 4 Lietuvos atstovų, patekusių į finalą, pasirodė Jonas Vytautas Gvildys, kuris užėmė 21-ą vietą. Tiek vyrų, tiek moterų grupėse buvo apginti čempionų titulai.
Jonas Vytautas Gvildys
Jonas Vytautas Gvildys / Orienteering.lt nuotr.

4,3 km distanciją lietuvis įveikė per 15 min. 1.5 sek. Nuo čempiono titulą apgynusio šveicaro Danielio Hubmano J. V. Gvildys atsiliko 55.6 sek. Dėl pirmos vietos vyko arši kova, kadangi antroje vietoje likęs Naujosios Zelandijos orientacininkas Timas Robertsonas nuo šveicaro atsiliko kiek daugiau nei 1 sekunde.

Bronzinės prabos medalio savininkas paaiškėjo taip pat tik finišo tiesiojoje. Šveicaras Andreasas Kyburzas vos 0.6 sek. pranoko belgą Janiką Michielsą ir iškovojo vietą ant nugalėtojų pakylos.

Kitas į finalą patekęs Lietuvos atstovas Algirdas Bartkevičius distanciją įveikė per 15 min. 30.7 sek. ir užėmė 34-ą vietą. Jis ryte sprinto kvalifikacijoje savo pogrupyje buvo 13-as. Vilius Aleliūnas sprinto finalo trasą prabėgo per 15 min. 45.5 sek. ir buvo 38-as.

Ryte kvalifikacijos barjerą įveikė viena Lietuvos moteris iš trijų. Finale Aušrinė Kutkaitė 3,8 km distanciją įveikė per 16 min. 25.4 sek. ir užėmė 35-ą vietą tarp 45 į finalą po kvalifikacijos etapo patekusių sportininkių.

Danijos orientacininkė Maja Alm apgynė pasaulio čempionės titulą ir jau net ketvirtus metus iš eilės sprinto finale planetos pirmenybėse iškovojo aukso medalį. Danė distanciją įveikė per 13 min. 43.2 sek.

Sidabro medalis atiteko švedei Tove Alexandersson, kuri nuo čempionės atsiliko 16.8 sek. Bronzinės prabos medalį iškovojo ryte savo pogrupyje kvalifikacijoje dominavusi šveicarė Judita Veider (14.10.3 min.).

Sekmadienį čempionatas tęsis mišria sprinto estafetės rungtimi.