2019 12 04 /20:24

Europos čempionate – pirmasis D.Rapšio aukso medalis

Glazge vystantį Europos plaukimo čempionatą trumpame (25 metrų) baseine trečiadienio vakarą sėkmingai pradėjo Lietuvos rinktinės lyderis Danas Rapšys. Panevėžietis jau pirmąją varžybų dieną nuskynė aukso medalį 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.
Dano Rapšio triumfas ir apmaudas
Dano Rapšio triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Finale lietuvis užtikrintai išsiveržė į priekį nuo pat pirmųjų distancijos metrų ir savo pajėgumu suabejoti neleido niekam.

Distanciją mūsiškis įveikė per 3 min. 33.20 sek. Tai yra naujasis Lietuvos ir Europos čempionatų rekordas.

Sidabrą iškovojo britas Thomas Deanas (3:37.95), bronzą – italas Gabriele Detti (3:38.06).

Šioje distancijoje trumpame baseine D.Rapšys žemyno čempionu tapo pirmą sykį karjeroje.

Tos pačios dienos ryte vykusioje atrankoje D.Rapšys finišavo trečias (3 min. 39.11 sek.), į priekį praleidęs italus G.Detti (3:38.16) ir Matteo Ciampi (3:38.79).

Deividas Margevičius 100 m plaukimo peteliške pusfinalyje finišavo per 50.99 sek., užėmė 16-ą vietą ir į finalą nepateko.