Indianapolio baseine R.Meilutytė ir D.Rapšys išplaukė į finalą

Indianapolyje (JAV) tęsiasi trečiasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas. Vakar vyrų 400 m laisvuoju stiliumi finale sidabro medalį iškovojo Danas Rapšys, o penktadienio rytinėse varžybose prie startų bokštelio stojo keturi lietuviai.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Lietuvos plaukimo federacija/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Antroji varžybų diena puikiai prasidėjo Danui Rapšiui. 27-erių panevėžietis pirmu numeriu pateko į vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finalą.

Lietuvis rytinėje atrankoje finišavo per 1 min. 54,19 sek. ir buvo visai netoli asmeninio rekordo (1:53.74 min.).

Septintajame plaukime startavęs D.Rapšys užtikrintai aplenkė PAR sportininką Matthew Satesą (1:55.45 min.), kuris į finalą pateko penktu rezultatu.

Finalas numatytas naktį į šeštadienį apie 0.48 val.

Rūta Meilutytė įplaukė į dar vieną finalą Indianapolyje.

Moterų 100 m krūtine atrankoje lietuvė savo plaukime finišavo antra (1:06.51 min.), po amerikietės Lilly King (1:05.80 min.), o bendroje įskaitoje užėmė šeštą vietą.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Izraelio atstovė Anastasia Gorbenko (1:05.69 min.).

Finalo pradžia – apie 1.20 val.

AFP nuotr./Rūta Meilutytė.

Andrius Šidlauskas vyrų 50 m krūtine atrankoje užėmė 13 vietą ir į finalą nepateko.

Savo plaukime lietuvis finišavo šeštas (27.22 sek.). Jo asmeninis karjeros ir kartu Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra sekunde geresnis.

Vietą finaliniame aštuntuke garantavo 26,83 sek. rezultatas. Atrankoje greičiausias buvo amerikietis Nicas Finkas (26.39 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje dalyvavo du lietuviai.

Asmeninį rekordą pagerinęs Tomas Navikonis užėmė 16 vietą (47.87 sek.), o Jokūbas Keblys pasidalino 36-37 vietas su Chao Man Hou (49.38 sek.).

Ryte greičiausiai plaukė pasaulio rekordininkas Kyle'as Chalmersas (46.61) iš Australijos.