Nugara plaukęs Danas Rapšys į pasaulio čempionato finalą nepateko

Danas Rapšys pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje neprasibrovė į finalą 200 metrų nugara rungtyje. Tai buvo priešpaskutinė rungtis, kurioje varžėsi geriausias šalies plaukikas.
Dano Rapšio triumfas ir apmaudas
Dano Rapšio triumfas ir apmaudas / „Scanpix“ nuotr.

Antrajame pusfinalio plaukime dalyvavęs D.Rapšys link finišo yrėsi pirmajame takelyje. Lietuvis distanciją įveikė per 1:58,29 min. ir savo plaukime užėmė paskutinę vietą.

Bendroje įskaitoje panevėžietis liko 15-tas, todėl į pusfinalį nepateko.

Geriausią laiką pusfinalyje užfiksavo rusas Jevgenijus Rylovas, atplaukęs per 1:55,48 sek.

D.Rapšys ryte vykusiame atrankos plaukime užfiksavo 1:58,04 min. laiką ir užėmė 14-ąją vietą.

Geriausią savo rezultatą šioje rungtyje D.Rapšys užfiksavo 2017-aisiais – 1:56,11 min.

D.Rapšio dar laukia pasirodymas estafetės varžybose.

Plaukimas nugara seniau buvo D.Rapšio arkliukas, tačiau vėliau sportininkas persiorientavo į laisvąjį stilių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Primename, kad šis pasaulio čempionatas tapo rimtu išbandymu D.Rapšiui, kuris atplaukė pirmas 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale, bet iškart buvo diskvalifikuotas.

Lietuvio rezultatas buvo anuliuotas dėl pranašumo nesuteikusio, bet taisyklėms prieštaraujančio veiksmo prieš pat startą.

„Aš dar grįšiu, stipresnis. Pažadu“, – praėjus porai valandų po lemtingo finišo socialiniame tinkle parašė D.Rapšys.

Prieš tai vykusiame 400 metrų laisvuoju stiliumi finale lietuvis distanciją įveikė per 3:43.50 min. ir finišavo ketvirtoje pozicijoje.