Paskutiniuose plaukimuose Budapešte D.Rapšys ir A.Šidlauskas buvo arti medalių

Budapešto „Duna“ arenoje šeštadienio vakarą finišavo antrasis FINA pasaulio taurės etapas. Paskutinę dieną savo apdovanojimų kolekcijos papildyti nepavyko Lietuvos plaukimo rinktinės lyderiams Danui Rapšiui ir Andriui Šidlauskui.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr.

200 metrų laisvuoju stiliumi finale D.Rapšiui iki bronzinio apdovanojimo pritrūko vos 0,19 sek.

Lietuvis distanciją įveikė per 1:42.80 min. ir finišavo ketvirtoje pozicijoje.

Auksu pasidabino PAR plaukikas Matthew Satesas (1:41.51), sidabru – australas Kyle'as Chalmersas (1:41.60), o bronza atiteko vengrui Kristofui Milakui (1:42.61).

D.Rapšys iš antrojo etapo Vengrijoje parsiveš du sidabro medalius, iškovotus 400 metrų laisvuoju stiliumi ir 200 metrų kompleksiniu būdu plaukimuose.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Andrius Šidlauskas

Nedaug iki medalio šeštadienį trūko ir kitam lietuviui Andriui Šidlauskui. Vyrų 200 metrų plaukimo krūtine finale jis distanciją įveikė per 2:06.93 min. ir užėmė penktą vietą.

Auksą iškovojo Nyderlandų atstovas Arno Kamminga (2:02.07), sidabras atiteko vokiečiui Fabianui Schwingenschloglui (2:05.84), bronza – amerikiečiui Zhierui Fanui (2:06.18).

A.Šidlauskas Vengrijoje iškovojo bronzą 100 metrų krūtine plaukime, o perpus trumpesnėje distancijoje užėmė šeštą vietą.

Iš viso bus surengti keturi Pasaulio taurės etapai. Po Budapešto plaukikus priims Doha (Kataras, spalio 21–23 d.) ir Kazanė (Rusija, spalio 28–30 d.).

Visi Pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine.

Sportininkai šiose varžybose turi galimybę įvykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru Pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.