Šalia medalių: S.Ambrulevičiaus ir A.Reed pamaina sparčiai tobulėja ant ledo

Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovai savaitgalį varžėsi net trejose Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose. Agnė Ivanovaitė iškovojo sidabrą, o Deividas Kizala su Paulina Ramanauskaite, pretenduojantys pakeisti Saulių Ambrulevičių su amerikiete Allison Reed Pekino žiemos olimpiadoje, dar pagerino asmeninius rezultatus.
Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala
Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala / AJTL nuotr.

Dortmunde (Vokietija) vykusiame „NRW Trophy 2021“ čempionate jaunių grupėje (iki 15 metų) Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Agnė Ivanovaitė (trenerė L.Vitkauskienė) iškovojo 2 vietą.

Lietuvos čiuožimo federacija pažymi, kad lietuvė po trumposios programos buvo pirma tarp 16 sportininkių. Atlikusi laisvąją programą ji galiausiai pasipuošė sidabro medaliu.

Jaunių grupės nugalėtoja tapo vokietė Anna Gerek. Trečią vietą užėmė dar viena Vokietijos atstovė Jenna Louisa Klemm.

LČF nuotr./Agnė Ivanovaitė kartu su trenere L.Vitkauskiene

Šiose varžybose dalyvavo ir jaunoji šokių ant ledo pora Paulina Ramanauskaitė su Deividu Kizala (treneris M.Margaglio). Šiems sportininkams tai jau trečiosios naujojo sezono varžybos.

Trumpojoje programoje surinkę 56,17 taškų jie užėmė 4 vietą bei pagerino savo trumposios programos rezultatus surinktus varžybose Suomijoje (52,87) bei Prancūzijoje (50,11).

Puikai atlikę laisvąją programą Lietuvos šokėjai ant ledo surinko 82,92 taško ir bendroje įskaitoje užėmė 4 vietą, likdami prie pat nugalėtojų pakylos.

Bendroje įskaitoje su 139,09 taško P.Ramanauskaitė ir D.Kizala pagerino savo šio sezono varžybų rezultatus (Suomijoje – 125,79, Prancūzijoje – 112,87).

AJTL nuotr./Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala

Šokėjų ant ledo varžybas laimėjo Suomijos atstovai Yuka Orihara ir Juho Pirinen, antri liko Prancūzijos atstovai Natacha Lagouge ir Arnaud Caffa, treti – dar vieni suomiai Jasmine Tessari ir Stephane Walker.

15min primena, kad D.Kizala ir P.Ramanauskaitė yra antroji Lietuvos pora, kuri keliautų į Pekino žiemos olimpiadą, jei Prezidentūra nepakeistų nuomonės ir nesuteiktų Lietuvos pilietybės išimties tvarka amerikietei Allison Reed, šokančiai kartu su Sauliumi Ambrulevičiumi.

Pastaroji yra geriausia Lietuvos šokių ant ledo pora, atstovaujanti mūsų šaliai tarptautinėse varžybose ir pasaulio bei Europos čempionatuose, tačiau negalinti dalyvauti olimpiadoje dėl skirtingų pilietybių.

Pekino žaidynės vyks jau kitų metų vasario 4-20 dienomis. Galutinis sprendimas, kas atstovaus Lietuvai turi būti priimtas iki sausio 20 d.

LČF nuotr./Elžbieta Kropa, Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala

Moterų grupės varžybose, kurioje varžėsi 12 atstovių iš 9 valstybių, Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Elžbieta Kropa (treneris D.Kozlovas) beveik 10 taškų pagerino praėjusio sezono rezultatą ir surinkus 144,01 tašką bendroje įskaitoje užėmė aukštą 6 vietą.

Tai buvo pirmosios šio sezono sportininkės varžybos, kuriose ji pirmą kartą atliko kaskadus su dviem trigubais šuoliais abiejose programose.

Moterų grupės nugalėtoja tapo Nyderlandų atstovė Lindsay Van Zundert, antrą vietą užėmė prancūzė Lea Serena, trečią – švedė Josefin Taljegard.

Gerino asmeninius rezultatus

Šį savaitgalį vyko ir tarptautinės dailiojo čiuožimo varžybos Rygoje (Latvija) – „Volvo Open Cup“. Jose Lietuvai atstovavo Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtiniai jaunimo ir jaunių grupėse.

Jaunimo merginų grupėje (iki 19 metų), kurioje varžėsi 21 čiuožėja iš 14 valstybių, Selina Kaneda (treneris D.Kozlovas) užėmė aukštą 6 vietą, pagerindama savo asmeninį rezultatą abiejose programose.

LČF pažymi, kad jaunoji lietuvė, mokėdama puikiai perteikti muziką bei ją išgyventi, abejose programose surinko daugiausiai taškų už programos komponentų išpildymą.

Dar viena lietuvė Meda Variakojytė (trenerė I.Paulaitienė) bendroje įskaitoje užėmė 13 vietą.

Jaunių grupėje (iki 15 metų) Mantas Gryba užėmė 5 vietą, o jo sesuo Ieva Grybaitė – 10 vietą. Abu sportininkus treniruoja Indrė Paulaitienė.

Įvykdė pasaulio čempionato normatyvą

Paskutinėse, šio savaitgalio, tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose „Tayside Trophy 2021“ Dandi mieste (Didžioji Britanija) mūsų šalį atstovavo Aleksandra Golovkina (treneris D.Richardsonas).

LČF nuotr./Aleksandra Golovkina

Ši čiuožėja po puikiai ir be klaidų atliktos trumposios programos užėmė 3 vietą tarp 12 dailiojo čiuožimo atstovių. Už techniką surinkusi 31,04 taško ji įvykdė techninį trumposios programos kvalifikacinį normatyvą pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatui.

Po laisvosios programos čiuožėja smuktelėjo į 4 vietą. Šių varžybų nugalėtoja tapo Didžiosios Britanijos atstovė Natasha Mckay, antra liko Bulgarijos atstovė Alexandra Feigin, trečia – čekė Eliska Brezinova.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams