Marketingo technologijų sritis buvo visiškai nepažįstama
Paklaustas, kodėl pasirinko būtent marketingo technologijų sritį, Gražvydas šmaikščiai papasakoja apie savo karjeros pradžią. „Ankstesniame darbe apie šią sritį nieko neišmaniau, tačiau naujam projektui reikėjo žmogaus, kuris būtų už jį atsakingas, tad ši rolė atiteko man. Neneigsiu – buvo tikras iššūkis, tačiau projektui pavykus – „užsikabinau“ ir pradėjau domėtis daugiau“, – šypteli Gražvydas.
Dabar ši sritis pašnekovui atrodo be galo įdomi – ji apima tiek kūrybą, tiek duomenis, kurie atskleidžia daromą poveikį klientams: „Suklydęs pasekmes gali pajusti iš karto. Pavyzdžiui, išsiuntęs el. laišką su klaidinga informacija ar ne tiems žmonėms, gali ne tik sugadinti įmonės reputaciją, bet ir gauti nemenką baudą. Ir atvirkščiai – teisinga, proaktyvi komunikacija leidžia sukurti geresnę kliento patirtį“.
Kai sugalvoju wild idėją, iš „Kilo Health“ sulaukiu klausimo – ko reikia, kad tai padarytume?
Visa tai, anot pašnekovo, yra labai įdomi patirtis, kurią jis gali pritaikyti dirbdamas startuolyje. „Darbas man – saviraiška. Spręsdamas įvairias problemas technologijų pasaulyje, visuomet žinau, kad yra tam tikra struktūra, kurios nematome ir iš jos kylantis atsakymas, sprendimas, jį tiesiog reikia atrasti. Tas paieškos ir atradimo džiaugsmas visada veda į priekį. „Kilo Health“ suteikia tam galimybes ir įgalina. Kai sugalvoju wild idėją, iš kurios ankstesnėse organizacijose būtų pasijuokę, „Kilo Health“ sulaukiu klausimo – ko reikia, kad tai padarytume?“, – džiaugiasi palaikančia ir motyvuojančia komanda marketingo technologijų vadovas.
Be to, vyras vis kartoja, kad komanda, kurioje dirba – viena stipriausių iš jo matytų, tad yra iš ko pasimokyti ir patobulėti: „Tvirtai jaučiu, kad turime aiškią viziją, bendrus tikslus ir jų siekiame kartu – vieni kitiems padedame dėl bendro rezultato. Išties puikus jausmas, kurio kartais pritrūkdavo ankstesnėse organizacijose“.
Visgi, anot Gražvydo, tikslo siekti reikia apgalvotai ir neskubėti: „Jei greitis virsta neapgalvotu skubėjimu, gali pakišti koją. Pats dar mokausi balanso, kaip priimti sprendimą ir būti pakankamai tikram, kad tai durys, pro kurias reikalui esant galima lengvai grįžti atgal“.
Gražvydas taip pat pabrėžia reikalingą balansą tarp „Kilo Health“ naudojamų įvairių, modernių įrankių, kurie leidžia nuolat tobulėti ir suprasti rinkos tendencijas. „Vėlgi – kuo daugiau įrankių naudojame, tuo daugiau administruoti ir integruoti jų reikia, tad labai svarbus balansas tarp įvairovės ir gebėjimo visą tai suvaldyti“, – dalijasi iššūkiais pašnekovas.
Dirbtinis intelektas – ne tik privalumas, bet ir iššūkis?
Pastaruoju metu vienas iš įrankių, į kurį „Kilo Health“ planuoja investuoti iki 20 mln. eurų, yra dirbtinis intelektas. „Šiuo metu naudojame nemažai DI įrankių, o mūsų tikslas – gebėti jį pritaikyti kiekviename marketingo proceso žingsnyje. Aš pats pastaruoju metu DI pagalba kuriu prototipą įrankio, kurį ketiname išvystyti į pilnavertę programinę įrangą“, – pasakoja Gražvydas.
Jei greitis virsta neapgalvotu skubėjimu, gali pakišti koją.
Atsiradęs DI neabejotinai palengvino darbą, o įvairius jo sprendimus, anot pašnekovo, „Kilo Health“ naudoja kasdien: „Įrankiai yra funkcionalūs ypač nuobodžioms, pasikartojančioms užduotims atlikti. Labiausiai džiugina įrankiai, kurie geba rasti ir sisteminti informaciją iš daugelio šaltinių internete – sutaupo marias laiko ir leidžia greičiau priimti sprendimus“.
Taip pat vis daugiau įrankių turi jau integruotus DI funkcionalumus, tad, anot pašnekovo, nebereikia kopijuoti informacijos iš vienos vietos į kitą, o vienas didesnių iššūkių gali būti tik įrankių gausa – kaip išsirinkti geriausius, nes jie nuolat tobulėja, jų atsiranda vis naujų.
Nors atrodytų, kad DI šiais laikas yra pakankamai ištobulėjęs ir gali viską, technologijų vadovas atskleidžia šiek tiek kitokią jo pusę ir pabrėžia, kad formuluojant sudėtingesnes užduotis, DI vis daugiau klysta ir neapgalvoja, rodos, savaime suprantamų dalykų. „Pavyzdžiui, visiškai nepagalvoja apie saugumo funkcionalumus arba paprastą užduotį išsprendžia pernelyg sudėtingai. DI tikrai padeda daugybėje sričių ir sutaupo laiko, tačiau sugeneruoti jį taip, kad jis kokybiškai veiktų, užtrunka daugybę laiko“, – DI iššūkiais ir privalumais dalijasi pašnekovas.
Gražvydas juokauja, kad visgi didžiausia problema yra neišsprendžiama: „Daugiausiai laiko praleidžiu ieškodamas visiems kolegoms tinkančios valandos susiskambinti ir aptarti darbus, tad iš tikrųjų daug laiko užima labai paprasti, žemiški dalykai, apie kuriuos kartais net nepagalvojame“.
Vis dėlto Gražvydas tiki, kad naudodamas technologijas bei DI galės sukurti tokį sėkmės receptą, kurio vedini jauni startuoliai iš „Kilo Health“ gaus geriausias marketingo praktikas ir įrankius, o juos panaudodami gebės atkartoti tokius pačius gerus rezultatus ir sieks tik dar didesnės sėkmės.


