2025-07-03 12:33

Prabilo Palucko verslo partneris: paaiškino, kaip rusiškoje el. parduotuvėje galėjo atsirasti „Emus“ produktų

Socialiniuose tinkluose plintant nuotraukoms, kad premjero Gintauto Palucko ir jo verslo partnerio Mindaugo Milašausko valdomos akumuliatorių priežiūros „Emus“ gaminių galima įsigyti Rusijos elektroninėje parduotuvėje, ketvirtadienį sureagavo M.Milašius. Jis teigė, kad Rusijoje jo įmonė neprekiauja ir paaiškino, kaip jo produktų nuotraukos galėjo atsirasti rusiškuose tinklalapiuose.
Gintautas Paluckas ir Mindaugas Milašauskas
Gintautas Paluckas ir Mindaugas Milašauskas / „Laisvės TV“ nuotr.

M.Milašauskas – premjero Gintauto Palucko verslo partneris, kuris turi 51 proc. „Garnio“ ir 49 proc. „Emus“ akcijų.

„Socialiniame tinkle „Facebook“ pateiktose nuotraukose atpažįstame mūsų gaminamą produktą, tačiau kategoriškai patvirtiname, kad nuo 2021 metų antros pusės neturime jokių ryšių su jas paskelbusia įmone. Tikėtina, kad minėta įmonė „Emus“ produkcijos neišsiėmė iš savo el. parduotuvės, galimai arba turėdama sandėlio likučius nuo 2019–2021 metų – periodo, kai prekes įsigijo, arba dėl paprasčiausio aplaidumo, atvaizduoja prekes, kurių neturi“, – išplatintame komentare teigia „Emus“ generalinis direktorius M.Milašauskas.

Pasak jo, paminėtoje rusiškoje el. parduotuvėje atvaizduojami kai kurie produktai yra pasenę – pavyzdžiui, atvaizduojama prekė, kurios kodas CCGM022D, net nėra parduodama, nes šiuo metu parduodamos naujausios versijos CCGM023 ar CCGM024.

„Vos prasidėjus karui, oficialiai nutraukėme ryšius su visomis Rusijos ir Baltarusijos įmonėmis. Apie tai informavau asmeniškai visus „Emus“ darbuotojus bei partnerius. Esant reikalui pasidalinsime laiško kopija.
Negana to, 2022 m. kovo mėnesį esame sulaukę vienos Baltarusijos įmonės pasiteiravimo dėl norimo pateikti naujo užsakymo. Tuo metu įmonė siūlė gabenti per aplinkines šalis, – „Emus“ užsakymo nepriėmė ir atsakė, jog prekyba nebus galima. Taip pat turime ir šių laiškų kopijas“, – savo poziciją pateikė M.Milašauskas.

Jis pridūrė šiuo metu laukiantis Lietuvos muitinės išrašo ir patvirtinimo, kad nuo 2022 m. vasario pabaigos iki šios dienos įmonė nėra į Rusiją ir Baltarusiją eksportavusi nė vieno savo produkto.

„Nes priešingai, palaikome Ukrainą ir nuolat skiriame paramą. Aš pats asmeniškai lankiausi joje ne kartą ieškodamas būdų, kaip padėti ukrainiečiams“, – tikino vadovas.

Interviu „Žinių radijui“ premjeras G.Paluckas ketvirtadienį tvirtino, jog bendrovė neeksportuoja į Rusiją bei giminingas rinkas nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios.

„Įmonės vadovas yra informavęs, jog jokių pardavimų nei į Rusiją, nei į Baltarusiją, nei į Kazachstaną ir į panašias egzotiškas šalis įmonė tikrai nėra dariusi nuo 2022 metų sausio, vasario mėnesio, ir turi tai patvirtinančius dokumentus iš muitinės, eksporto deklaracijas“, – teigė ministras pirmininkas.

Gegužės pabaigoje Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ ir „Laisvės TV“ pranešė, kad G.Paluckui ir M.Milašauskui priklausanti baterijų sistemas planuojanti gaminti įmonė „Garnis“ gavo 200 tūkst. eurų paskolą lengvatinėmis palūkanomis iš nacionalinio plėtros banko ILTE. Tuo metu G.Paluckas jau buvo premjeru.

Teisėsauga tiria, ar ši paskola gauta pagrįstai, ar jos lėšos naudojamos pagal paskirtį.

Premjeras sako kasdienėje „Garnio“ veikloje nedalyvaujantis ir interesų nepainiojęs.

Sekmadienį pasirodė naujas žurnalistinis tyrimas, kuriame keliami klausimai dėl premjerui suteiktų neaiškios kilmės paskolų, brangaus buto Vilniuje įsigijimo aplinkybių bei galimo interesų konflikto, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už piktnaudžiavimą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą