Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

I.Segalovičienė: dalį kainų augimo turėtų prisiimti ir energetikos įmonės

Vyriausybei trečiadienį paskelbtus planą elektros ir dujų kainų augimą vartotojams išdėstyti per penkerius metus, prezidentas ragina šios naštos neperkelti tik ant gyventojų pečių. Gitano Nausėdos patarėja sako, jog dalį jos turėtų prisiimti ir energetikos įmonės.
Elektros kaina
Elektros kaina / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 2 Kaina Energetika

„Tie kainų augimo stabdžiai, kurie yra įvedami, neturėtų nugulti tik ant vartotojų pečių ir juos uždaryti į aukštų kainų narvą“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidentūros ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė Irena Segalovičienė.

Jos teigimu, tiek kainų reguliuotojas, tiek energetikos įmonės turėtų aktyviau naudoti visus finansinius ir analitinius svertus, kad būsimų kainų lubos žmonėms būtų mažesnės.

„Labai svarbus momentas, kad tiek kainų reguliuotojas, tiek pačios įmonės tikrai turi kitų svertų – analitinių, finansinių instrumentų, kuriuos gali aktyviau naudoti siekiant pirkti protingai dujas iš rinkos, planuotis tam tikrus finansinius srautus, kurie iš tikrųjų galėtų leisti tas lubas nustatyti neuždedant didelės naštos ant vartotojų“, – teigė prezidento patarėja.

Pasak I.Segalovičienės, prezidentas Vyriausybės iniciatyvą įvertins, kai bus parengti įstatymų projektai.

Trečiadienį energetikos ministras Dainius Kreivys paskelbė, jog planuoja „nupjauti“ elektros ir dujų kainų kilimą nuo 2022 metų sausio, o kainų skirtumas būtų padengtas per penkerius metus.

Pasak ministro, elektros kaina maždaug 80-čiai procentų visų vartotojų, kurie dar nėra pasirinkę nepriklausomo tiekėjo, nuo sausio turėtų didėti ne daugiau kaip 21 proc., o dujų kaina virykles turintiems vartotojams, – vietoj 50 proc. ne daugiau kaip 20 proc. Tuo metu dujų, skirtų būsto šildymui, kaina vietoj 80 proc. didės ne daugiau kaip 30 procentų.

Vyriausybė taip pat siūlo antrai vartotojų grupei pusmečiui pratęsti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą.

Dabar numatyta, kad didesni elektros vartotojai (per metus suvartojantys 1-5 tūkst. kWh) – daugiausia daugiabučių gyventojai – nepriklausomą tiekėją turi pasirinkti iki gruodžio vidurio. Jiems elektra, priklausomai nuo pasirinkto tiekėjo ir plano, nuo sausio galėtų brangti iki 50 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius