Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Socialinei paramai šiemet skirta daugiau pinigų

Šiemet piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams, palyginti su praėjusiais metais, skirta 65 mln. litų (20,4 proc.) daugiau. Bendra suma siekia 244,3 mln. litų, iš jų 104 mln. litų skirta socialinėms pašalpoms, o 77,1 mln. litų – kompensacijoms.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Piniginės socialinės paramos teikimą reglamentuojantis įstatymas numato teisę savivaldybėms skirti šią paramą tiems gyventojams, kuriems pagal bendrą įstatymo tvarką socialinė pašalpa, kompensacijos už būsto šildymą, karštą ir šaltą vandenį nepriklauso, teigiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime.

Spręsdamos kurioms sunkiai besiverčiančioms šeimoms suteikti paramą, savivaldybės gali pasinaudoti įstatyme įtvirtinta teise skirti paramai iki 2 proc. socialinei pašalpai ir kompensacijoms skirtų lėšų arba paremti tokias šeimas iš savo biudžetų.

Pernai savivaldybės tam tikslui buvo skyrusios 15,9 mln. litų.

Pagal dabar galiojančią tvarką, iš savo biudžetų savanoriškai, o ne pagal įstatymą, skirdamos socialinę paramą nedirbantiems asmenims, jos gavėjus savivaldybės gali pasitelkti visuomenei naudingiems darbams.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vedėja Svetlana Kulpina atkreipė dėmesį, jog dažnai visuomenei naudingi darbai yra painiojami su viešaisiais. „Pastarieji yra siūlomi darbo biržoje registruotiems asmenims, ieškantiems darbo, o visuomenei naudingi darbai yra neapmokamos paslaugos, kurias savivaldybės gyventojai atlieka visuomenės labui“, - aiškino Piniginės paramos skyriaus vedėja.

Visuomenei naudingiems darbams gali būti kviečiami tik tie paramos gavėjai, kurie nedalyvauja aktyviose darbo rinkos politikos priemonėse, kitaip tariant nėra užsiregistravę darbo biržoje. Dirbti visuomenei naudingus darbus galima siūlyti ir asmenims, kurie gyvena vieni, ir nepasiturinčioms šeimoms, kurioms bendra įstatyme nustatyta tvarka socialinė parama nepriklauso.

„Tvarka, kai socialinę paramą gaunantys asmenys gali būti pasitelkiami visuomenei naudingiems darbams, yra sveikintina. Tai abipusė nauda, nes žmogus gauna paramą, kai jam jos labiausiai reikia, o savivaldybei – tai nemokamos ,,darbo rankos“, dirbančios visuomenės labui. Tai skatina ir bendruomeniškumą, darbinę motyvaciją, savivaldybės atsakomybę už pagalbos prašantį žmogų“, - kalbėjo S.Kulpina.

Ji pabrėžė, kad dirbti visuomenei naudingus darbus paramos gavėjai negali būti verčiami. Socialinę paramą gaunantis asmuo gali jų atsisakyti, jei tik pateikia objektyvius argumentus. Tačiau, specialistės teigimu, tuo neturėtų būti piktnaudžiaujama. Asmeniui atsisakius, savivaldybė turi teisę pririmti sprendimą teikti paramą nepinigine forma arba iš viso atsisakyti suteikti piniginę paramą.

Socialinę paramą gaunančius asmenis pasitelkti visuomenei naudingiems darbams savivaldybės gali nuo 2003-ųjų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius