Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 8d. 12:00

30 geriausių restoranų Lietuvoje: 25 vieta – šonkaulinė „Rib Room“, Vilnius

Šonkaulinė „Rib Room“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. / Šonkaulinė „Rib Room“

Stabiliai auganti maisto kultūra Lietuvoje, vis dažniau pastebimas restoranų individualumas ir kylanti kokybė šiemet jau antrus metus iš eilės Gero maisto akademiją paskatino sudaryti 30 geriausių šalies restoranų sąrašą. Nuo birželio 2-osios kasdien (išskyrus sekmadienį) portale 15min atskleidžiamas geriausių restoranų 2017 m. reitingas, o birželio 29-ąją specialiame renginyje paaiškės penki aukščiausiais balais šiemet įvertinti Lietuvos restoranai. 


Šį kol kas vienintelį tokio masto restoranų reitingavimą Lietuvoje inicijuoja „Švyturys“ – prekės ženklas, kuris vis labiau gilinasi į maisto ir gėrimų derinimo kultūrą ir nebijo eksperimentuoti.

Į „30 geriausių restoranų“ projektą panašūs vertinimai vyksta ir pasauliniu mastu, o kai kurios šalys turi savo restoranų reitingus. Lietuva – nebe išimtis. Ta proga buvo suburta Gero maisto akademija, kurioje dabar yra per 100 maisto industrijos profesionalų.

Pasitelkdami savo patirtį ir profesionalumą, akademijos nariai įvertino Lietuvos restoranų maistą ir jo patiekimą, taip pat atsižvelgė į aptarnavimo kokybę, gėrimų kortą ir aplinką.

Taigi susumavus Gero maisto akademijos narių balsus tarp geriausių šalies restoranų – 25 vietoje – atsidūrė ypatingos specializacijos restoranas – šonkaulinė „Rib Room“.

  • Šefas Svajūnas Jarmala
  • Vadovas Inga Jarmalė
  • Virtuvės šonkaulinė, europietiška virtuvė
  • Darbo laikas I-V 06:30-23:00, VI-VII 7:30-23:00
  • Adresas Šeimyniškių g. 1, Vilnius
  • Internete www.ribroom.lt
  • Atidarymo metai 2012 m.

Tai yra vienas pirmųjų restoranų Vilniuje, kuris pradėjo keisti suvokimą, jog restoranas – viešbutyje – nuobodus pasirinkimas. „Rib Room“ nuo pat pradžių, nors ir yra „Holiday Inn“ patalpose, lankytojus ėmė traukti savo unikalia pasiūla, o netrukus pradėjo gyventi atskirą nuo viešbučio gyvenimą.

IDĖJA. Šefas Svajūnas Jarmala ir jo žmona Inga iki „Rib Room“ atidarymo ilgą laiką sukosi to paties „Holiday Inn“ pakankamai tradiciniame restorane. Jis – virtuvėje, ji – salėje. Tačiau 2012 m. su užduotimi išvykę​ padėti atidaryti naują akcininkų restoraną Londone rado įkvėpimą „Rib Room'ui“ Vilniuje.

Ūkanotame Albione paragavę ypatingų šonkaulių, jiedu suprato, kad atėjo laikas puikiai šonkaulinei ir Vilniuje. Akcininkai tam pritarė. Žinoma, pradžia buvo nelengva. Šonkauliai žmonėms asocijavosi su riebiu ir sunkiu maistu. Tačiau ypatingi Svajūno receptai šį mitą greitai paneigė ir žmonės netruko iš lūpų į lūpas perdavinėti žinią apie burnoje tirpstančius patiekalus gaminamus adresu Šeimyniškių g. 1.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Svajūnas Jarmala
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Svajūnas Jarmala

VALGIARAŠTIS. Viskas prasidėjo nuo 3 šonkaulių variantų, o šiuo metu meniu yra netgi 8 išieškoti šonkaulių receptai. Neapsisprendusiems yra šonkaulių miksas – tai idealus būdas suprasti, kurie taps jūsų mėgstamiausiais ir dėl kurių čia norėsis sugrįžti.

Nors ši vieta yra pakankamai specializuota, „Rib Room“ valgiaraštis neapsiriboja tik mėsos patiekalais. Čia nuolatiniai klientai sugrįžta ir dėl puikaus tuno tartaro, ir dėl salotų su anties krūtinėle ar foie gras užkandžio, kuris yra ruošiamas (apdeginamas) creme brule naudojama technika. Beje, užsiminus apie desertus, verta paminėti, kad šiame restorane dirba netgi dvi konditerės.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas šonkaulinėje „Rib Room“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas šonkaulinėje „Rib Room“

HITAI. Nors lankantis šiame restorane pirmąkart geriausia ragauti minėtojo šonkaulių mikso ir atrasti savo favoritą pačiam, šefas išduoda, kad lietuvių skoniui labiausiai įtinka (!) glazūruoti šonkauliai, įkvėpti Pietryčių Azijos virtuvės. Taip pat lietuviams patinka amerikietiškas variantas – šiek tiek apdegęs, šiek tiek aštrus ir šiek tiek saldus.

INGREDIENTAI. Jautieną ir kiaulieną virtuvė perka iš vietinių ūkininkų. Pasak Svajūno, Lietuvoje šios mėsos kokybė yra gera ir pagaliau ūkininkai gali užtikrinti nepertraukiamą kokybiškos mėsos tiekimą. Tuo tarpu veršiena į restoraną keliauja iš Vokietijos. Kalbant apie sezoniškumą, pasak šefo, metų laikai didelės įtakos meniu kaitai neturi, tačiau labiausiai jie pasireiškia garnyruose.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas šonkaulinėje „Rib Room“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas šonkaulinėje „Rib Room“

TREČIADIENIAI. Kiekvieną vasaros trečiadienį nuo 19 val. „Rib Room“ organizuoja grilio vakarus, t.y. kai pats S. Jarmala stovi prie griliaus ir kepa bent 4 karštųjų patiekalų pasirinkimus (tarp kurių be kelių mėsos patiekalų būna ir viena žuvis, ir vienas pigesnis variantas, pavyzdžiui, su vištiena). Beje, ši tradicija ne vienam „Rib Room“ klientui tapo puikia proga pasimokyti teisingų kepimo ant anglių principų.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Šonkaulinė „Rib Room“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Šonkaulinė „Rib Room“

VERSLO PIETŪS. Kadangi aplink „Rib Room“ yra daugybė biurų, verslo pietų pasiūlymai čia sulaukia daug dėmesio. Ateinančios savaitės pietų valgiaraštį Svajūnas paskelbia restorano internetinėje svetainėje.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Šonkaulinė „Rib Room“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Šonkaulinė „Rib Room“

ŠEFAS. Svajūnas pats save vadina absoliučiu viešbučių restoranų šefu. Savo karjerą virtuvėje jis pradėjo „Radisson Blu Royal Astorija“ 1997 m. Pirmuoju ir esminiu jo mokytoju tapo tuo metu ten darbavęsis buvęs Anglijos karalienės asmeninis virėjas Jesper Francl Larsen. 2002 m. charizmatiškasis S.Jarmala įsidarbino „Holiday Inn“ ir čia dirba iki šiol.

GĖRIMŲ KORTA. Žinoma, ten, kur yra gera mėsa, ten yra ir platus gero raudono vyno pasirinkimas, ir „kraftinio“ alaus. „Rib Room“ vyno kortą padeda sudaryti Jūratė Sprindžiūnaitė. Ji taip pat apmoko personalą, kad šis sugebėtų taikliai​ priderinti gėrimus prie patiekalų.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas šonkaulinėje „Rib Room“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. /Maistas šonkaulinėje „Rib Room“

ĮDOMU. Svajūnas išdavė, kad paruošti šonkaulius jam užtrunka apie 16 val. Pirmiausia jis juos išsipjausto ir apipjausto, tuomet vakuumuoja ir 12 val. cirkuliuoja. Vėliau atšaldo iki nulinės temperatūros ir tik tada meta ant grilio. Galiausiai juos glazūruoja ir patiekia klientui.

Daugiau informacijos apie projektą ir faktų apie geriausius šalies restoranus – www.30geriausiurestoranu.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką