Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 spalio 13d. 13:30

Eklerų testas: kur Vilniuje jie skanūs ir kokybiški, o kur – tik blankus saldėsis?

Eklerų testo dalyviai
Strelkabelka nuotr. / Eklerų testo dalyviai

Rugsėjo mėnesį ragavome ir vertinome populiariuosius kruasanus, o šįkart imamės klasikinio konditerijos kūrinio, mėgstamo daugelio žmonių – eklerų. Tiesa, dar planuojant, ką testuosime, buvo kilusi diskusija – ar Lietuvoje išpopuliarėjusius „macaronsus“, ar nuo senų laikų žinomus eklerus.

Ir ne veltui apsistojome prie pastarųjų – „Forbes“ dar pernai gegužę skelbė: „Pasitraukite macaronsai, naujausias mados klyksmas – eklerai.“ Ši tendencija siekiantiems pirmauti Lietuvos konditeriams buvo žinoma jau seniau – ne veltui Ali Gadžijevas savo šokoladinę pervadino į eklerinę.

Ekleras tradiciškai būna apie 10–12 cm ilgio ir apie 3 cm pločio. Įdaro pasirinkimas visiškai neribojamas ir priklauso tik nuo konditerio fantazijos ir meistriškumo.

Pasak profesionalios konditerės, studijos Baker Street įkūrėjos ir vadovės Valerijos Livanovos, ekleras tradiciškai būna apie 10–12 cm ilgio ir apie 3 cm pločio. Įdaro pasirinkimas visiškai neribojamas ir priklauso tik nuo konditerio fantazijos ir meistriškumo.

Dažnai ekleras yra kepamas su craquelin’u ant viršaus – traškiu sluoksniu iš cukraus, miltų ir sviesto – jis suteikia ypatingo žavesio ir skonio. Papildomai eklerui skonio ir išskirtinį vaizdą suteikia ir skirtingų rūšių glajai – šokoladiniai, cukriniai, veidrodinė glazūra.

Tiesa, reikia pastebėti, kad ne visi žino, ką jie kepa. Pavyzdžiui, „Rimi“ ekleru vadina profitrolį (ta pati tešla, tik apvali forma), „Crustum“ mažiukai plikytos tešlos kepinukai irgi yra profitroliai, o ne eklerai. Beje, nustebome tradicinio eklero neradę prancūziškos dvasios „Stiklių“ konditerijoje – ten buvo tik „Paris-Brest“ – perpjautos riestės formos pyragaitis su kremu ir uogomis.

Bet kokiu atveju pasirinkimas išties didelis – galima rasti net keliolikos skonių eklerų. Mes užsimojome paragauti dešimties skirtingų kepyklų – nuo prekybos tinklų iki prestižinių konditerijų. Beje, nors klasikiniai eklerų skoniai yra vanilinis, šokoladinis ir kavos, ne visur pavyko nusipirkti tą patį.

Strelkabelka nuotr./Eklerų testo dalyviai
Strelkabelka nuotr./Eklerų testo dalyviai

IKI. Nors IKI jie seniai nebe prancūziški, bet vis tiek įvaizdis gajus. Pirkome mažoje parduotuvėje, kur buvo tik vieno skonio – maskarponės sūrio. Šiandien jų gaminamas ekleras tikrai nepanašus į seniau buvusius – visiškai sunykęs (jo svoris mažiausias iš testuotų, jei neskaitysim „Crustum“ miniukų), perpjovus kremo dar reikia paieškoti. Glajus – gryna cukraus pudra, per jos saldumą nejausti jokio įdaro skonio, be to, tąsi. Tikrai nekoks kepinys.

Svoris – 40 g, kaina 0,35 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 0,44 EUR.

Strelkabelka nuotr./IKI ekleras
Strelkabelka nuotr./IKI ekleras

Rimi. Kaip ir minėjome, tai nėra pailgas, o apvalus kepinys, taigi formaliai į eklerų kategoriją neturėtų pakliūti, bet šviečiamaisiais tikslais įtraukėme. Paviršius craquelin tešlos, tačiau kiek įdrėkęs, viduje – nuga skonio kremas – toks iš lengvesnių, bet gerai, nes jo tikrai nemažai. Skonis padorus. Lyginamoji kaina už 50 g vos 5 euro centais didesnė nei IKI, o kokybe gerokai pranašesnis.

Svoris – 65 g, kaina 0,64 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 0,49 EUR.

Strelkabelka nuotr./RIMI ekleras
Strelkabelka nuotr./RIMI ekleras

„Thierry“ kepykla. Pagal svorį – vienas iš didesnių, tešla kietoka, glazūra vidutiniška, vanilinis kremas miltingos faktūros, ir tas labai kliūva, palyginti su kitais eklerais. Labiau neskanus nei skanus.

Svoris – 78 g, kaina 1,3 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 0,83 EUR.

Strelkabelka nuotr./THIERRY ekleras
Strelkabelka nuotr./THIERRY ekleras

„Crustum“. „Dangiškieji eklerai“ (realiai, kaip minėjome, profitroliai) yra firminis ir gerai žinomas jų kepinys. Tąkart, matyt, buvo švieži, nes tešla dar nesudrėkusi nuo grietinėlės įdaro. Skonis padorus, be to, gali būti patrauklu, kad jie smulkūs – juk kartais patenkinti saldumo poreikį galima ir 4 kąsniukais, ir jie svers mažiau nei įprastas ekleras.

Svoris (4 vnt.) – 26 g, kaina 0,47 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 0,90 EUR.

Strelkabelka nuotr./CRUSTUM ekleras
Strelkabelka nuotr./CRUSTUM ekleras

„Mon Ami“ kepyklėlė. Pagal svorį – taip pat vienas iš didžiųjų. Tešla gera, tačiau perpjovus matyti, kad įdaras netolygiai užpildęs vidų. Kremas skanus, bet lengvesnis nei kitų (net ir už „Rimi“ variantą) – kažkam tai gali būti privalumas. Tik tiek, kad labiau trykšta pro šonus kandant. Lyginamoji kaina net labai konkurencinga.

Svoris – 89 g, kaina 1,59 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 0,89 EUR.

Strelkabelka nuotr./MON AMI ekleras
Strelkabelka nuotr./MON AMI ekleras

Lage gastronomija. Kai kam gal nežinoma vieta, tačiau turinti vieną iš gausiausių eklerų pasirinkimų. Kepinys iš mažesnių, taigi tinkamas linkusiems smaguriauti santūriau, šokoladinio kremo konsistencija ir skonis geri. Kaina labai gera.

Svoris – 45 g, kaina 0,9 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 1 EUR.

Strelkabelka nuotr./LAGE ekleras
Strelkabelka nuotr./LAGE ekleras

„Patore“. Kaip bepatiktų Patricijaus ir Oresto entuziazmas, kepinys – nebent specifikos mėgėjui. Kremas pats skysčiausias ir perpjovus vos ne bėga, jame išties mažai cukraus, jausmas, tarsi grietinę ragautum. Jį, aišku, kiek atsveria saldžiai kartus juodojo šokolado glajus, bet mūsų skoniui toks variantas nepasirodė priimtinas. Beje, jo svoris 155 g – išties kalorijų bomba.

Svoris – 155 g, kaina 2,5 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 0,81 EUR.

Strelkabelka nuotr./PATORE ekleras
Strelkabelka nuotr./PATORE ekleras

„Sluoksniai. Jei kas dar nežinojote tokios vietos, verta atkreipti dėmesį, nes ekleras beveik niekuo nenusileidžia garsių prekės ženklų gaminiams. Dydis vidutinis (galima sakyti optimalus), tešla gera, paviršius craquelin, įdaro daug, geros konsistencijos ir skonio šokoladinis kremas. Galima priskirti prie skaniausių, ir kaina nesikandžioja.

Svoris – 64 g, kaina 1,8 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 1,41 EUR.

Strelkabelka nuotr./SLUOKSNIŲ ekleras
Strelkabelka nuotr./SLUOKSNIŲ ekleras

Ali Šokoladinė. Vokiečių gatvės taške gausaus pasirinkimo nebuvo, asortimentas sukoncentruotas į „eklerinę“ „Akropolyje“. Kas be ko, tai brangiausias kepinys (nors pagal lyginamąją kainą keliais centais pigesnis už pirmą vietą), taip pat vienas iš didžiausių pagal svorį. Šio vienintelio eklero glajus dekoruotas – traškiai suteikia papildomo malonumo, sūdytos karamelės kremas rimto stoto – ragaujant kartu su kitais, tai itin akivaizdu. Turime konstatuoti, kad konkurenciniame kontekste šis ekleras tikrai išsiskiria. O į kainą įeina ir dėžutė, ir premium interjeras, ir stilingai atrodantis personalas, ir maniera, kuria aptarnaujamas pirkėjas.

Svoris – 96 g, kaina 3,8 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 1,98 EUR.

Strelkabelka nuotr./ALI ekleras
Strelkabelka nuotr./ALI ekleras

Desertinė „Atostogos“. Šis prekių ženklas tikrai turi vardą, siejamą su skoniu ir kokybe. Ekleras iš didesnių, su craquelin paviršiumi, šokoladinis įdaras pakankamai riebus, optimalaus saldumo. Galima priskirti prie skaniausių, tačiau lyginamųjų kainų skiltyje užima pirmą vietą pagal brangumą. Vis dėlto galutinė kaina nėra didžiausia, taigi sutaupote kalorijų sąskaita.

Svoris – 75 g, kaina 3 EUR, lyginamoji kaina už 50 g – 2 EUR.

Strelkabelka nuotr./ATOSTOGŲ ekleras
Strelkabelka nuotr./ATOSTOGŲ ekleras

Apibendrinus, žemiausių kainų segmente (iki 50 ct už 50 g): IKI eklero skonis labai nuvylė, Rimi – viršijo lūkesčius; vidutiniame (50–100 ct) – teigiamai išsiskiria „Mon Ami“ – didesnis ekleras, lengvesnis įdaras, konkurencinga kaina; aukščiausiame – visi verti dėmesio, tačiau nustebino „Sluoksniai“ – gera kokybė, palyginti kukli kaina ir garantija nepersivalgyti; jei norite kažkam padaryti saldžią staigmeną iš premium segmento – ir „Ali“, ir „Atostogų“ eklerų dydis ir kainos tiesiogiai proporcingos – „Atostogų“ mažesnė, „Ali“ – didesnė, tačiau abu bus estetiškai supakuoti į dovanines dėžutes.

Strelkabelka nuotr./Eklerų testo dalyviai
Strelkabelka nuotr./Eklerų testo dalyviai

Pasak „Baker Street“ vadovės V.Livanovos, norint nusipirkti kokybišką eklerą, reikia įvertinti, kad eklerams, ypač su craquelin skluoksiu, šaldymas nepalankus – kepinys sudrėksta, praranda savo pirminę išvaizdą. „Tešla turi būti gerai iškepusi, ekleras tuščiaviduris, visiškai pripildytas pasirinkto kremo. Blogai iškeptas ekleras nuo drėgmės pertekliaus gali pradėti pelyti. Pyragaitis neturi būti išmirkęs nuo šaldiklio ar įdaro drėgmės. Geriausia eklerą suvartoti per 24 val.“, – rekomenduoja profesionali konditerė.

Nr.

Prekės ženklas

Svoris (g)

Kaina (EUR)

Lyginamoji kaina
(EUR) už 50 g

1

IKI

40

0,35

0,44

2

Rimi

65

0,64

0,49

3

Patore

155

2,5

0,81

4

Thierry

78

1,3

0,83

5

Mon Ami

89

1,59

0,89

6

Crustum

26

0,47

0,90

7

Lage gastronomija

45

0,9

1,00

8

Sluoksniai

64

1,8

1,41

9

Ali šokoladinė

96

3,8

1,98

10

Atostogos

75

3

2,00

Strelkabelka.lt yra dviejų autorių tinklaraštis apie dvi gyvenimo ir asmenybės puses: kietą ir minkštą, racionalią ir juslingą, ironišką ir sentimentalią. Strelkos ir Belkos gyvenimo būdas per kūno ir proto praktikas, psichologiją, patiekalų receptus, restoranų bei kitų dalykų apžvalgas.

Tinklaraščio paskyros socialiniuose tinkluose: Facebook ir Instagram

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Diktatorius F.Marcosas kankino ir žudė, o jo žmona taškė milijonus tualetiniam popieriui

Pasaulis kišenėje

Septyni mitai apie Tibetą, arba Kaip nepaklysti vykstant į Dalai Lamos tėvynę

Gyvenimas

Lietuvių laimės indeksas: psichiatras įvardijo priežastis, kodėl lietuviai emigruoja, geria arba žudosi

24sek

Kovos laukas „7“, arba žvėris, kuris pabunda LeBrono kailyje 

Aktualu

Giuseppe Conte atsisakė vadovauti Italijos vyriausybei

Gyvenimas

Amelijos gyvenimas aukštyn kojomis apsivertė po planinio skiepo: mergaitei teko išgyventi tikrą košmarą

„Apie ką negalima kalbėti“ su rašytoju Herkumi Kunčiumi

Sportas

Egiptas verkia, pyksta ir reikalauja bausmės: „Tas kalės vaikas yra baisus pavyzdys būsimoms kartoms“

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. gegužės 21 d.-27 d.)

Verslas

Šeimos būstas su egzotiškos ir mįslingos praeities ženklais

Aktualu

Teismo raštinės vedėja priima ir žmonių pyktį, ir išklauso nuoskaudas

Sportas

Istorinė diena Lietuvos rankiniui: J.Truchanovičius tapo Čempionų lygos laimėtoju

Aktualu

Turkija svarsto galimybę įsigyti rusiškų Su-57 naikintuvų vietoj amerikietiškų F-35

Kultūra

Kauniečio namuose atgijo seni daiktai: virtuvės spintelė – bibliotekos kartoteka, kilimas – buvę džinsai

„BMW Mototurizmo sprinto“ objektai: Beižionių vaikų globos namai

Aktualu

Tūkstančiai žmonių Berlyne protestavo už ir prieš alternatyvios dešinės politiką

Deuce

Stebuklas neįvyko: R.Berankis triuškinamai nusileido trečiai pasaulio raketei

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Gyvenimui be automobilio

Pasaulis kišenėje

Kelionė po Šiaurinę Australiją: 4 įspūdingos vietos, kurias aplankyti būtina

Naujienos

Aktualu

Diktatorius F.Marcosas kankino ir žudė, o jo žmona taškė milijonus tualetiniam popieriui

Aktualu

„MG Baltic“ gynyboje – buvę aukšti prokurorai

Pasaulis kišenėje

Septyni mitai apie Tibetą, arba Kaip nepaklysti vykstant į Dalai Lamos tėvynę

Gyvenimas

Lietuvių laimės indeksas: psichiatras įvardijo priežastis, kodėl lietuviai emigruoja, geria arba žudosi

24sek

Kovos laukas „7“, arba žvėris, kuris pabunda LeBrono kailyje 

Aktualu

Giuseppe Conte atsisakė vadovauti Italijos vyriausybei

„Apie ką negalima kalbėti“ su rašytoju Herkumi Kunčiumi

Gyvenimas

Amelijos gyvenimas aukštyn kojomis apsivertė po planinio skiepo: mergaitei teko išgyventi tikrą košmarą

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. gegužės 21 d.-27 d.)

Sportas

Egiptas verkia, pyksta ir reikalauja bausmės: „Tas kalės vaikas yra baisus pavyzdys būsimoms kartoms“

Interviu Kultūra

J.Žilinskas: „YouTube“ gali parodyti, kaip veikia daiktai. Kaip veikia žmogus – gali parodyti tik knyga“

Verslas

„Luminor“ banko mokėjimai sutvarkyti

Kultūra

„Ąžuolas“ už geriausią 2018 m. kino operatoriaus darbą atiteko Mindaugui Survilai

Vardai

Ledo ritulininkas N.Ališauskas Italijoje vedė A.Stepanavičiūtę: „Tai buvo taip nuostabu, lyg sapnas“

Sportas

Sukčių pasaulis: kurios šalys ir sporto šakos labiausiai susitepusios dopingu?

Gazas

„Formulės 1“ Monako GP finišas: nukraujavęs D.Ricciardo privertė S.Vettelį ir L.Hamiltoną sekti iš paskos

Vardai

Kylie Jenner tobulą kūną po gimdymo susigrąžino be jokių pastangų – nei sportavo, nei laikėsi dietos

Verslas

Šeimos būstas su egzotiškos ir mįslingos praeities ženklais

Aktualu

Teismo raštinės vedėja priima ir žmonių pyktį, ir išklauso nuoskaudas

Sportas

Istorinė diena Lietuvos rankiniui: J.Truchanovičius tapo Čempionų lygos laimėtoju

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką