Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 17d. 19:03

Specialistai paaiškino, kas laukia vėžiu susirgusio žmogaus: pradinis šokas, prognozė, gydymo eiga

Moteriai slenka plaukai
Vida Press nuotr. / Moteriai slenka plaukai

Pasak statistikos, Lietuvoje vėžiu kasmet suserga apie 18 tūkst. žmonių ir šis sergamumas kiekvienais metais auga 1 proc., t. y. kasmet vėžiu suserga beveik 180 žmonių daugiau. Tai antroji mirties priežastis po širdies ir kraujagyslių ligų, o išgirsta diagnozė sukelia didžiulį šoką. 15min GYVENIMAS pakalbino Nacionalinio vėžio instituto specialistes, su kokiais iššūkiais tenka susidurti vėžiu susirgusiam žmogui.

Pasak Nacionalinio vėžio instituto chemoterapeutės Jolitos Asadauskienės, vėžio diagnozė tiek pačiam pacientui, tiek jo šeimos nariams, be abejo, sukelia didžiulį psichologinį šoką. Nerimaujama ir dėl būsimo gydymo, dėl prognozės ir ateities. Tuomet užsisuka ilga gydymo karuselė.

„Pacientui tenka susidurti su daugelio sričių specialistais – visame pasaulyje vėžį gydo multidisciplininė komanda, į kurią įeina, tam tikros srities chirurgas, radioterapeutas, onkologas chemoterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas, slaugos specialistas ir pan. Kai sudaromas gydymo planas, pacientui psichologiškai galbūt pasidaro šiek tiek lengviau. Jis jau žino, kokie gydymo etapai jo laukia, pakalbama su juo apie prognozę, jeigu jis to nori.

Labiausiai visi baiminasi nepageidaujamų chemoterapijos reiškinių, tačiau dažnai baimės būna perdėtos – pacientas jau iš karto atsineša daug negatyvios informacijos, kuri dažnai nepagrįsta.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"