Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 13d. 12:15

Pasakyta/Padaryta. Vienam gyventojui tenka 42 kg cukraus. Ką dėl to daro Vyriausybė?

Aurelijus Veryga primena
15min ir 123RF nuotr. / Aurelijus Veryga

Per tuos metus, kai į valdžią žengė „valstiečiai“, statistiškai vienas gyventojas suvartojo beveik 33 kg cukraus. 2017-aisiais šis skaičius išaugo 9 kg. „Valstiečių“ Vyriausybė savo programoje nurodė sieksianti mažinti sveikatai žalingų medžiagų – tarp kurių yra ir cukrus – vartojimą. Ar augantys skaičiai reiškia, kad jiems nesiseka? Kokias priemones, norėdama gyventojus atpratinti nuo saldėsių, išbandė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)? Ir kodėl naujesnių cukraus suvartojimo rodiklių nėra?

Duomenis apie Lietuvos gyventojų suvartojamą cukraus kiekį nuo pat nepriklausomybės atkūrimo renka Statistikos departamentas. Iš skaičių matyti, kad augimo ar mažėjimo tendencijų nėra, tačiau paskutiniais turimais duomenimis cukraus suvartojimas šoko į seniai regėtas aukštumas – pasiekė 42,4 kg žmogui.

Departamentas svetainėje pateikia informaciją ir apie kitų maisto produktų, pavyzdžiui, pieno, bulvių, kiaulienos, suvartojimą. Skelbiami ir 2018 metų duomenys, tačiau cukrus šiame sąraše išskirtinis – rodikliai nenurodyti.

„Nuo 2018 metų Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nebeskaičiuoja cukraus balanso, todėl mūsų Oficialiosios statistikos portale 2018 metais nėra paskelbta informacija dėl cukraus suvartojimo 1 gyventojui“, – 15min informavo departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus specialistė Birutė Stolytė.

Rinkti duomenis nemato reikalo

Iš pradžių ministerija kratėsi atsakomybės už duomenų rinkimą: tikino, kad „gyventojų suvartojamas cukraus kiekis nėra ŽŪM kompetencijoje“, o informaciją apie tai esą turi teikti Statistikos departamentas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Žemės ūkio ministerija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Žemės ūkio ministerija

Vėliau ŽŪM Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Jurga Vaičiūnė poziciją patikslino: skaičiuoti cukraus suvartojimo kiekius – teigė ji – nėra reikalo: „Taip, mes prievolę skaičiuoti cukraus balansą iš žemės ūkio ministro įsakymo esame išbraukę, nes buvo nutarta, kad tai žemės ūkio tikslams ir žemės ūkio politikos formavimo tikslams nėra reikalinga.“

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 31

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"