Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 7d. 10:37

Po Saulės žybsnio NASA inžinieriams teko vėl išjungti sugedusį „Curiosity“

Marsaeigis „Curiosity“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Marsaeigis „Curiosity“

NASA atidėjo marsaeigio „Curiosity“ remonto darbus ir laikinai išjungė robotą, mat po Saulės žybsnio link Marso artėja stipri geomagnetinė audra.

Saulėje įvyko vidutinio galingumo žybsnis, nukreiptas tiesiai į Marsą, tad šią planetą netrukus pasieks stipri geomagnetinė audra, galinti pakenkti „Curiosity“ elektronikai. Siekiant išvengti problemų NASA laikinai išjungė įrangos maitinimą.

Anksčiau jau skelbta, kad sugedo „Curiosity“ pagrindinis kompiuteris ir marsaeigis kurį laiką buvo „užmigdytas“. Šeštadienį įranga vėl buvo įjungta, o inžinieriai mėgino sutaisyti gedimus, bet dėl artėjančios geomagnetinės audros šie darbai nutraukiami. Tad tolesni Marso paviršiaus tyrimai bus dar nukelti (juos planuota atnaujinti savaitgalį).

NASA pabrėžia, jog įrangos išjungimas yra tik atsargumo priemonė, mat „Curiosity“ buvo suprojektuotas taip, kad atlaikytų tokius Saulės žybsnius.

Marsaeigis kaimyninėje planetoje nusileido pernai rugpjūtį. Jo pagrindinė užduotis – nustatyti, ar anksčiau Marse buvo gyvybei tinkamos sąlygos. Iki vasario pabaigos jis dirbo be didesnių sutrikimų, tačiau vasario 27 dieną robotas sustreikavo – jis neatsiuntė informacijos Žemėje dirbantiems inžinieriams ir neišsijungė kasdieniam poilsio režimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT