Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektroninės bankininkystės paslaugomis nuolatos naudojasi trečdalis Lietuvos gyventojų

Internetinė bankinkystė
S.Žiūros/BFL nuotr. / Internetinė bankinkystė
Šaltinis: 15min
0
A A

34 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi elektroninės bankininkystės paslaugomis. Virš pusės (54 proc.) apklaustųjų niekada nėra naudojęsi elektroninės bankininkystės paslaugomis. El. valdžios paslaugomis niekada nėra naudojęsi du trečdaliai (66 proc.) lietuvių.

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. birželio 2–12 dienomis, apklausta 1007 15–74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie naudojasi ir kaip dažnai elektroninės bankininkystės paslaugomis (moka mokesčius, tvarko sąskaitas ir kt.) bei ar jie naudojasi ir kaip dažnai el. valdžios paslaugomis (pildo deklaracijas, rašo prašymus, paklausimus ir kt.). 15 proc. apklaustųjų apskritai nežino, kas tai yra elektroninės bankininkystės paslaugos, 39 proc. žino, kas tai yra, tačiau niekada nėra naudojęsi šiomis paslaugomis. 5 proc. yra bandę vieną kitą kartą naudotis elektroninės bankininkystės paslaugomis, 7 proc. teigia, kad yra bandę ir ketina šiomis paslaugomis naudotis dažniau. 27 proc. apklaustųjų šiomis paslaugomis naudojasi nuolatos, reguliariai, 7 proc. mūsų šalies gyventojų naudojimasis elektroninės bankininkystės paslaugomis yra neatsiejama jų gyvenimo dalis.

Šiek tiek mažesnė dalis lietuvių naudojasi el. valdžios paslaugomis. 8 proc. teigia, kad yra vieną kitą kartą bandę naudotis šiomis paslaugomis, 7 proc. bandė ir ketina tai daryti ateityje dažniau, 14 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi el. valdžios paslaugomis, o 5 proc. teigia, kad tai neatsiejama jų gyvenimo dalis. Beveik penktadalis (19 proc.) apklaustųjų teigia nežinantys, kas tai yra el. valdžios paslaugos, 47 proc. žino, bet niekada nesinaudojo minėtomis paslaugomis.

„Nors Lietuvoje interneto skvarba artėja prie 70 proc., tačiau naudojimasis įvairiomis elektroninėmis paslaugomis auga ne taip greitai kaip interneto vartotojų skaičius. Akivaizdu, kad didesnė dalis internetą naudoja kaip informacijos paieškos arba bendravimo priemonę, ir vis dar maža dalis interneto vartotojų naudojasi el. bankininkystės, el. valdžios paslaugomis. Tikėtina, kad šių paslaugų naudojimas augs gan sparčiai, nes jauniausia amžiaus grupė, kur interneto vartojimas beveik šimtaprocentinis, aktyviau įsilieję į darbo rinką naudosis platesniu elektroninių paslaugų spektru“, – duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Tyrimas parodė, kad tiek elektroninės bankininkystės, tiek el. valdžios paslaugomis dažniau naudojasi panaši socialinė grupė žmonių. Tai 25–44 metų amžiaus gyventojai, žmonės, turintys aukštąjį išsimokslinimą, įmonių vadovai, savininkai, specialistai ir tarnautojai. El. valdžios paslaugomis dažniau naudojasi ir aukščiausias pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai (virš 1101 Lt vienam šeimos nariui), ir šiek tiek žemesnes pajamas gaunantys asmenys (801–1100 Lt vienam šeimos nariui). El. bankininkystės paslaugomis dažniau naudojasi aukščiausias pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai (virš 1101 Lt vienam šeimos nariui).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT